Британія і Туреччина тепер партнери

Великобританія і Туреччина підписали угоду про стратегічне партнерство.

Прем'єр-міністри Великобританії та Туреччини - Гордон Браун і Тайіп Ердоган - підписали у вівторок у Лондоні угоду про стратегічне партнерство між двома країнами, повідомив журналістам на прес-конференції британський прем'єр.

"Вона, зокрема, передбачатиме відкриття британського університету в Туреччині, розвиток торгової співпраці між нашими країнами, взаємодію в енергетичній сфері та створення регіонального енергетичного хабу, а також спільне будівництво індустріальної зони в іракській Басрі," - розповів Браун.

Турецький прем'єр, у свою чергу, відзначив, що рівень торгівлі між двома країнами в 2006 році досягнув 6 мільярдів фунтів стерлінгів, а щорічно Туреччину відвідує близько 1,5 мільйонів британських туристів.

Британський прем'єр знову висловив підтримку вступу Туреччини до Європейського Союзу та висловив надію, що грудневий саміт Євросоюзу ухвалить нові рішення в цьому напрямі.

"Членство в ЄС є нашим пріоритетом, і ми продовжуватимемо рухатися в цьому напрямку," - запевнив, зі свого боку, Ердоган.

Він пообіцяв, що при цьому, поза сумнівом, враховуватиметься і "кіпрське питання", суперечності по якому є однією з головних перешкод у просуванні Туреччини до членства в Європейському Союзі.

"Ми сподіваємося, що рішення з питання Кіпру буде досягнуте в рамках ООН, і це буде справедливе рішення," - відзначив турецький прем'єр.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: