Британія може мати 17 тисяч атомних бомб

Запаси збройового плутонію у Великій Британії досягли 100 тонн. Цієї кількості достатньо для виготовлення 17 тисяч атомних бомб.

Бомбардувальник (Фото: www.f-111.net)
Британські вчені занепокоєні кількістю збройового плутонію, потрібного для виготовлення атомних бомб.
Запаси збройового плутонію у Великій Британії досягли 100 тонн. Цієї кількості достатньо для виготовлення 17 тисяч атомних бомб, ідеться в опублікованій доповіді Королівського наукового товариства.

Британський плутоній отримано головно з відпрацьованого уранового палива, яке раніше використовували на атомних електростанціях.

"Запаси зросли на тлі збільшення загрози розповсюдження ядерної зброї й міжнародного тероризму", - заявив під час презентації доповіді голова робочої групи професор Джефрі Болтон.

Він нагадав, що для виготовлення атомної бомби, скинутої 1945 року на японське місто Нагасакі, було використано лише 6 кілограм плутонію, а нинішні запаси Сполученого Королівства в багато тисяч раз перевищують цю кількість.

"Ми повинні вжити заходів, аби забезпечити збереження цього дуже небезпечного матеріалу і не дати йому потрапити в погані руки", - призвав учений.

Атомна бомба (Фото: guinnessworldrecords.blogspot.com)
Автори доповіді закликають унеможливити потрапляння плутонію до поганих рук. (Фото: guinnessworldrecords.blogspot.com)
У доповіді також відзначено необхідність ухвалення стратегії для збереження й утилізації ядерних матеріалів, а також можливості використання плутонію як палива для АЕС.

Наразі у Великій Британії йдуть суспільні консультації стосовно збільшення частки ядерної енергетики впродовж найближчих десятиліть і спорудження АЕС нового покоління.

Британський уряд привітав оприлюднення доповіді й пообіцяв врахувати її рекомендації під час розробки довгострокової стратегії поводження з ядерними матеріалами. При цьому уряд запевняє, що вживає всіх необхідних заходів для належної охорони радіоактивних речовин від несанкціонованого доступу або витоку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: