Британія не дала Лужкову посвідку на проживання, але дозволила жити з родиною

Візова структура, яка працює з британським МЗС заявила, що Лужков отримав не посвідку на проживання в Британії, а лише в'їзну візу, яка дозволить йому возз'єднатися з родиною.

Представник однієї з візових структур, що працюють з британським Міністерством внутрішніх справ, спростував поширену ЗМІ інформацію про те, що колишній мер Москви Юрій Лужков нібито отримав посвідку на проживання у Великобританії.

За словами джерела, насправді мова йде про в'їзну візу, яка днями була дійсно видана екс-меру у зв'язку з положенням про возз'єднання з родиною.

Посольство Великобританії в Росії, в свою чергу, не підтвердило і не спростувало інформацію про отримання Лужковим посвідки на проживання, заявивши, що дипмісія не коментує індивідуальні візові випадки.

Однак, за даними джерела у візових службах, ні про яку посвідку на проживання у Великобританії відносно Лужкова мови не йде. За словами джерела, даний статус передбачає особливу процедуру і тривалий термін перебування на британській території.

За словами співробітника візового відділу, в'їзна віза була надана колишньому мерові Москви британською владою, тому що в Лондоні на законних імміграційних підставах перебувають члени його родини - дружина, голова компанії "Інтеко" Олена Батуріна і дві доньки.

Ольга та Олена Лужкови, раніше навчалися в МДУ, наразі намагаються вступити в британський вищий навчальний заклад. У Великобританію дівчата переїхали після відставки свого високопоставленого батька.

Що стосується Батуріної, то вона раніше отримала британську візу, яка видається великим інвесторам, які мають значні фінансові інтереси в британській економіці, і дає можливість її власникові проживати на території Великобританії.

Одночасно така бізнес-віза відкриває для її власника перспективу отримання постійної посвідки на проживання, а згодом - і британського громадянства.

Нагадаємо, Юрій Лужков уже намагався отримати посвідку на проживання в Латвії і мав намір спробувати отримати її в Австрії.

На початку січня Лужков звернувся до Латвії з проханням надати йому дозвіл на проживання, підкріпивши прохання законними підставами - інвестиціями в економіку республіки і нерухомістю.

Але влада Латвії в проханні екс-меру Москви відмовила. Міністр внутрішніх справ республіки Лінда Мурніеце своїм особистим рішенням внесла його в чорний список нев'їзних осіб, що також знижує його шанси на отримання посвідки на проживання в інших країнах ЄС.

Прем'єр-міністр Латвії Валдіс Домбровскіс закликав, проте, не політизувати рішення МВС республіки. "В країні є відповідальні служби, які оцінюють і перевіряють цю ситуацію і приймають відповідні рішення. По-моєму, питання необхідно залишити у віданні цих служб", - обережно сказав він.

Крім того, з'являлися відомості про те, що Лужков має намір просити посвідку на проживання в Австрії, з якою екс-мера пов'язує багато чого: і давня дружба з градоначальником Відня Міхаелем Хойплем, і бізнес його дружини Олени Батуріної, яка володіє, в тому числі, готелем класу "люкс" на одному з популярних австрійських гірськолижних курортів Кітцбюель.

Однак, на думку австрійських ЗМІ, у Лужкова було мало шансів отримати ПНП в Австрії, оскільки Відень "боїться обпектися об людину, на яку впала немилість Кремля".

Сам колишній мер Москви заявляє, що не збирається залишати Росію, а посвідка на проживання йому необхідна для свободи пересування.

Читайте також:

Міністр оборони Латвії не зрозумів, чому Лужков потрапив до "чорного списку"

Австрія не збирається давати притулок Лужкову

Лужков вивіз дочок до Лондона, бо боїться за їхнє життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: