Британія не оприлюднить листування Буша і Блера напередодні війни в Іраку

Члени незалежної комісії з розслідування обставин введення британських військ до Іраку в 2003 році в конфіденційному порядку ознайомилися зі змістом листів Блера Бушу.

Британський уряд відмовилося розсекретити листування, яке вели колишній прем'єр країни Тоні Блер та колишній президент США Джордж Буш напередодні вторгнення коаліційних військ до Іраку.

Члени незалежної комісії з розслідування обставин введення британських військ до Іраку в 2003 році в конфіденційному порядку ознайомилися зі змістом листів Блера Бушу.

Голова комісії Джон Чілкот попросив опублікувати їх, щоб з ними могла ознайомитися широка громадськість. Однак, за його словами, секретар британського кабінету міністрів Гас О'Доннел відмовився розголошувати зміст листів, мотивувавши відмову небажанням завдати шкоди міжнародним відносинам Сполученого Королівства.

Про зміст листів розповіли самі Буш і Блер в нещодавно опублікованих книгах спогадів, а також низка помічників колишнього британського прем'єра. За їхніми словами, Блер ще в 2002 році, за рік до прийняття рішення про вторгнення, пообіцяв Бушу спрямувати війська в Ірак на допомогу США.

Нагадаємо, в березні 2003 року Великобританія виступила в якості одного з основних союзників США, спрямувавши в Ірак близько 46 тисяч військовослужбовців. Приводом для початку бойових дій стали звинувачення, висунуті адміністрацією Джорджа Буша-молодшого на адресу Багдада про створення зброї масового знищення. У липні 2009 року Британія завершила виведення солдатів з Іраку, втративши в кампанії близько 180 військовослужбовців.

Тоні Блер у книзі спогадів, що отримала назву Мандрівка (Journey), висловив співчуття і перепросив родичів загиблих в Іраку британських солдатів. При цьому він заявив, що не шкодує про рішення брати участь у військовій операції проти режиму Саддама Хусейна в Іраку, так як нічого не роблячи, Великобританія піддавалася б більшій небезпеці, ніж вступивши у війну з іракським диктатором.

Читайте також:

Лідер іракських шиїтів закликав прихільників боротися з США

ООН відмінила санкції проти Іраку, що були введені за часів Хусейна

Буш зізнався, що був шокований, коли не знайшов в Іраку зброї масового ураження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: