Британія не збільшуватиме свій ядерний арсенал

У майбутньому загальний обсяг ядерних запасів Великобританії не перевищить рівня в 225 боєголовок.

У середу, 26 травня, новий міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг заявив, що ядерний арсенал його країни залишиться на рівні 225 боєголовок.

"У майбутньому загальний обсяг наших ядерних запасів не перевищить рівня в 225 боєголовок", - пообіцяв голова Форін-офісу, виступаючи з першою програмною промовою з міжнародних питань в Палаті громад нового скликання. При цьому він відзначив, що кількість боєголовок, негайно готових до застосування у разі необхідності захисту національної безпеки, як і оголошувалося раніше, складатиме 160.

Відзначимо, що Сполучене Королівство володіє найменшим ядерним арсеналом з п'яти офіційно визнаних світовою спільнотою ядерних держав - постійних членів Ради безпеки ООН.

Нині у Лондона є чотири атомних підводних човни класу Vanguard, на кожному з яких знаходиться по 16 ядерних ракет типу Trident. Загальна кількість боєголовок дорівнює 192.

Раніше планувалося в найближчі 20 років вивести з експлуатації два з чотирьох підводних човнів, збудувавши натомість одну нову субмарину, яка стане на бойове чергування у складі британських сил ядерного стримування. Таким чином, до середини 2020-х років потужність цих сил має скоротитися на 20% - з 192 до 160 боєголовок.

У березні минулого року тодішній прем'єр-міністр Сполученого Королівства Гордон Браун заявив, що Великобританія готова в разі необхідності піти на скорочення арсеналу своїх ядерних боєголовок.

Читайте також:

У новому британському уряді 18 мільйонерів

Розсекречені дані: російські ядерні бомбардувальники щомісяця вторгаються до Британії

Британія пом'якшила норми безпеки польотів у задимлених областях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: