Британія почала нафторозвідку у районі Фолклендів

В територіальних водах Фолклендських островів розпочалося буріння, на що Аргентина заявила про порушення її суверенітету.

Британська нафтовидобувна платформа почала буріння в територіальних водах Фолклендських островів, незважаючи на протести з боку Аргентини щодо нафтовидобутку в цьому районі.

Платформа перебуває в 100 км на північ від Фолклендів. Запаси нафти на шельфі островів оцінюються в 60 млрд барелів. Проте представник Desire Petroleum - компанії, яка здійснює буріння - заявив, що лише невелика частина цих запасів може бути доступною для комерційної експлуатації.

Аргентина заявила про те, що цей крок є порушенням її суверенітету. На що міністр закордонних справ Британії Девід Мілібенд зазначив, що роботи з нафторозвідки в районі Фолклендських островів "повністю відповідають міжнародному праву".

Буенос-Айрес погрожує застосувати "адекватні заходи" для того, щоб зупинити видобуток нафти біля Фолклендів, і намагається заручитися підтримкою інших держав Латинської Америки. Аргентину вже підтримав президент Венесуели Уго Чавес, який назвав дії британців "ірраціональними" і нагадав їм про те, що "час імперій минув".

Нагадаємо, раніше президент країни Крістіна Фернандес де Кіршнер видала указ, згідно з яким влада країни наділяється правом контролю за скеруванням морських вантажів до Фолклендських (Мальвінських) островів.

У відповідь прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун попередив, що британські військові, дислоковані в районі південної Атлантики, дадуть відсіч будь-яким спробам порушити зв'язки Фолклендських островів із зовнішнім світом. Крім того, за даними The Daily Telegraph, Британія привела свої кораблі, розташовані в районі Фолклендських островів, у стан підвищеної боєготовності.

У 1982 році Аргентина спробувала силою взяти острови, які Великобританія контролює з 1833 року. Це призвело до збройного конфлікту між двома країнами, в ході якої загинули 649 військовослужбовців з аргентинської сторони і 255 - з британської. Британці здобули перемогу і продовжують тримати острови під своїм контролем.

Аргентина і Великобританія відновили дипломатичні відносини в 1990 році, але Буенос-Айрес продовжує вважати острови своїми. Водночас, аргентинська сторона неодноразово заявляла, що не буде знову застосовувати силу для вирішення конфлікту.

Читайте також:

Британський флот у стані підвищеної боєготовності: готується до війни з Аргентиною

На Балканах очікують на розміщення російської військової бази в Сербії

Карта світового тероризму: в Росії жити небезпечніше, ніж у Непалі

Британія закликала талібів здатися перед переважаючими силами коаліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: