Британія поміняється зі США новітніми винищувачами п'ятого покоління

Британія має намір передати США всі куплені винищувачі F-35B, здатні виконувати вертикальні зліт і посадку, в обмін на таку ж кількість палубних F-35C, зліт яких здійснюється катапультою.

Міністерство оборони Великобританії запропонувало США помінятися винищувачами F-35 різних варіантів.

Згідно з пропозицією, Великобританія має намір передати США всі куплені винищувачі F-35B, здатні виконувати вертикальні зліт і посадку, в обмін на таку ж кількість палубних F-35C, зліт яких здійснюється катапультою, а посадка на палубу авіаносця проводиться за допомогою аерофінішера (гальмівні троси).

Пентагон охарактеризував обмін як "взаємовигідний" і такий, що "не потребує додаткових вкладень".

У жовтні 2010 року уряд Великобританії прийняв нову Стратегію національної безпеки, в рамках якої проводиться скорочення військових витрат. Документ передбачає відмову від купівлі винищувачів F-35B з укороченим зльотом і посадкою і придбання замість них палубних F-35C.

Стратегія вже набула чинності, проте деяку кількість F-35B Великобританія отримає все одно, оскільки раніше уклала контракти на їх покупку.

Для здійснення обміну обидва варіанти літаків необхідно модернізувати: F-35B - згідно з вимогами ВМС США, а F-35С, отримані натомість, - під британські стандарти. Витрати з модернізації всіх винищувачів бере на себе Великобританія.

Спочатку Великобританія збиралася використовувати на авіаносцях класу Куїн Елізабет винищувачі F-35B, оскільки кораблі не повинні були бути оснащені катапультами і аерофінішерами.

Згодом, з метою скорочення витрат було прийнято рішення забезпечити авіаносці катапультами, відмовитися від купівлі F-35B на користь F-35C і скоротити обсяг купівлі американських винищувачів вдвічі.

Читайте також:

Китайські військові випереджають Росію, після авіаносця у них знайшли новітній винищувач

Китай показав фото палубного винищувача, прототип якого купив в України

У США створюють винищувач шостого покоління

Китай створив новий винищувач за допомогою уламків американського літака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: