Британія посилює заходи безпеки на авіатранспорті

Cпецслужби Британії розширять чинний "чорний список" осіб, підозрюваних у терористичній діяльності.

Прем’єр-міністр Великобританії Гордон Браун оголосив про посилення заходів безпеки на авіатранспорті.

За словами прем'єра, який виступив перед депутатами палати громад, спецслужби Британії розширять чинний "чорний список" осіб, підозрюваних у терористичній діяльності. Їх внесуть до списків тих, кому перед польотом і в'їздом в країну доведеться проходити додаткову перевірку.

Як заявив Браун, до кінця нинішнього року всі британські аеропорти і порти підключать до бази даних так званої системи "електронного кордону", яка дозволить проводити звірку інформації, наданої пасажирами при купівлі квитка, зі списками підозрюваних.

Уряд вирішив також призупинити пряме авіасполучення між Сполученим Королівством та Єменом, оскільки існують побоювання, що саме з Ємену до Британії все частіше потрапляють підозрювані в причетності до міжнародного тероризму.

Влада Британії вирішила піти на ці заходи після спроби вибуху пасажирського літака на підльоті до Детройту, розпочатої наприкінці минулого року нігерійцем Умаром Фаруком Абдулмуталлабом.

Після інциденту в повітряному просторі США Гордон Браун дав розпорядження проаналізувати стан безпеки аеропортів Британії, а також запросив звіти розвідки. На їх основі було розроблено нинішні додаткові заходи безпеки, про які оголосив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, інцидент на борту американського літака поставив під сумнів адекватність антитерористичних заходів, що вживаються правоохоронними та розвідувальними службами США. З жорсткою критикою на адресу спецслужб виступив президент США Барак Обама, який назвав результат їхньої роботи "катастрофічним провалом".

Глава Білого дому також доручив міністерству закордонних справ країни переглянути порядок видачі дозволів на в'їзд до Сполучених Штатів і анулювання віз у зв'язку з терористичною загрозою.

Читайте також:

Сумка з небезпечною речовиною паралізувала роботу аеропорту в Каліфорнії

Створено список країн, громадян з яких будуть оглядати перед польотом у США

Єврокомісія підтримала встановлення сканерів, які роздягають людей

Мобільні телефони скоро замінять посадочні талони в аеропортах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: