Британія припинить спіпрацю з Росією

МЗС Великобританії планує наступного тижня представити парламенту доповідь про відмову Росії в екстрадиції Андрія Лугового.

МЗС Великобританії планує наступного тижня представити парламенту доповідь про відмову Росії в екстрадиції підприємця Андрія Лугового, підозрюваного британцями в причетності до вбивства екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка.

До доповіді буде доданий список можливих варіантів  відповідних дій. За даними газети The Times, очікується, що там будуть перераховані області двосторонніх відносин, співпрацю по яких допустимо припинити. 

До таких областей входять освіта, торгівля, соцсфера, а також співпраця по боротьбі з тероризмом, пише The Times. Джерело газети не стало розкривати, які саме сфери співпраці і в якому ступені можуть бути зачеплені. "Ми не хочемо розкривати їх заздалегідь", - заявив він. 

Лондон визнав неприйнятним відмову Росії видати Лугового і заявив про намір розглянути всі можливі варіанти у відповідь. 

Королівська прокурорська служба Великобританії у вівторок підтвердила, що дістала офіційну відмову Росії на запит про екстрадицію Лугового, направленого російській стороні 25 травня. 

Генпрокуратура РФ мотивує відмову тим, що Конституція країни забороняє видачу російських громадян іноземним державам, і пропонує вести процес проти Лугового в Росії, якщо російській стороні будуть передані достатні докази у цій справі. 

Олександр Литвиненко. Фото: Reuters
В тілі Литвиненка був виявлений радіоактивний полоній-210.
Екс-офіцер ФСБ Литвиненко, який переїхав до Великобританії в 2000 році, помер на 44-му році життя в листопаді 2006 року. За даними фахівців британського Агентства з охорони здоров'я, в тілі Литвиненка був виявлений радіоактивний полоній-210. Проте офіційного висновку про причини смерті і результати розтину влада Британії так і не обнародувала. 

Великобританія вважає винною у вбивстві Литвтненка росіянина Андрія Лугового, який категорично відкидає висунуті в його адресу звинувачення, називаючи їх політично мотивованими.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: