Британія розпадається: услід за Шотландією незалежності зажадали корнуольці

Дата публікації
Перегляди
2269
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Британія розпадається: услід за Шотландією незалежності зажадали корнуольці

Корнуольці мають власний прапор і свою мову

Британське графство Корнуолл хоче заснувати власний парламент і домогтися автономії від Лондона.

Услід за Шотландією, яка збирається провести референдум про незалежність від Великобританії в 2014 році, про свої претензії на автономію заявило графство Корнуолл на південному заході Сполученого королівства.

"Ми проводимо кампанію за самовизначення в рамках Сполученого Королівства", - заявив голова Корнуольської націоналістичної партії Дік Коул.

Він назвав "великим соромом" те, що за часів правління уряду Тоні Блера Шотландії та Уельсу була надана більш широка автономія, а очікування мешканців Корнуолла виконані не були.

Зокрема, нагадав Коул, ще 10 років тому 50 тисяч жителів Корнуолла підписали петицію з вимогою заснувати Корнуольський національний парламент, але попри те, що під документом підписи поставили 10% населення Корнуолла, в Лондоні цю петицію залишили без уваги.

На думку Корнуольських націоналістів, Корнуолл ніколи не був Англією, хоча і розташований в її межах на правах графства.

Корнуолл має власну мову, що відноситься до кельтської сім'ї, і власні національні символи, однак у Великобританії корнуольців вважають нацменшиною.

Як відомо, Шотландія має намір провести референдум про незалежність від Великобританії восени 2014 року. Втім, поки що повну незалежність підтримують менше половини шотландців.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2269
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація