Британія розсекретила інструкцію на випадок ядерної війни з СРСР

Англійці боялися ядерної війни з СРСР та були до неї готові. Для влади країни були підготовлені штаби в бункерах.

У Великобританії оприлюднили розсекречену "Інструкцію на випадок війни": про те, як країна збиралася виживати у разі ядерної війни з СРСР в 1960-1990-і роки.

Як виявилося, Лондон всерйоз розглядав можливість збройного зіткнення з Радянським Союзом. Як можливі причини ескалації напруженості називалася висадка радянського космонавта на Місяць і передислокація армійських частин в Східній Європі, пише The Guardian.

Інструкція передбачала детальний план дій для центрального уряду та чиновників на місцях у випадку, якщо війна трапиться.

Передбачалося введення цензури приватного листування. Британію розділили би на 12 регіонів, кожен з яких управлявся міністрами за допомогою вищих офіцерів, головних констеблів і суддів – їхні штаби мали бути розташовані в бункерах.

Решта управлінців мала переховуватися в головному притулку під Котсволдсом.

Інструкції також передбачали створення складів продовольства і будматеріалів прискореними темпами у випадку, якщо війна виявиться неминучою, а також переміщення художніх цінностей з Лондона до Шотландії і евакуації пацієнтів госпіталів, окрім важко хворих.

Частково плани розкривалися і раніше: наприклад, тексти повідомлень про початок війни, які повинні були зачитати диктори ВВС, були опубліковані ще на початку цього року.

Цікаво, що деякі рекомендації, схоже, були адаптовані та використані під час інших екстраординарних подій. Наприклад, під час демонстрації проти високих цін на паливо в 2000 році.

Читайте також:

В США помер пілот, який скинув атомну бомбу на Нагасакі

Ангелу Меркель намагалися завербувати спецслужби "штазі"

Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

В Британії оголосили конкурс компромату на членів парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: