Британія спростовує таємну угоду з Лівією. Терориста могли звільнити через бізнес-інтереси

Напередодні в британських ЗМІ було опубліковано лист Стро міністрові юстиції Шотландії Кенні Макаскиллу.

Британський міністр юстиції Джек Стро відкинув припущення, що лівієць Абдельбасет Меграхі був звільнений з шотландської в'язниці в результаті таємної угоди між Лондоном та Тріполі.

Напередодні в британських ЗМІ було опубліковано лист Стро міністрові юстиції Шотландії Кенні Макаскиллу, написане в грудні 2007 року - за півтора місяці до ратифікації угоди про розробку британською компанією BP нафтових родовищ у Лівії.

Судячи з публікації, в 2007 р. Стро повідомляв своєму шотландському колезі про хід переговорів між Лівією та Британією. У числі обговорюваних питань було і угода про обмін ув'язненими - один з документів, які сторони мали намір підписати в контексті загальної нормалізації відносин між двома країнами.

За даними ЗМІ, Стро писав про спроби Лондона включити до угоди пункт, який виключає повернення Меграхі до Лівії.

Проте лівійці наполягли на тому, що подібних положень в договорі бути не повинно. "Починається найвідповідальніший етап загальних переговорів з лівійцями, і, зважаючи на найважливіші інтереси Великобританії, я вирішив, що в цьому випадку (угоду про обмін ув'язненими) потрібно укладати в стандартній формі, і в неї не повинні згадуватись які-небудь особи", - йшлось в листі глави мін'юсту.

Публікація цього документа породила підозри, що звільнення Меграхі стало результатом таємної змови між урядами Британії та Лівії, укладеного на тлі торгових переговорів між двома країнами, які продовжуються. Дві британські опозиційні партії вже закликали до незалежного розслідування обставин справи, яку міг би провести парламентський комітет.

Проте представники Шотландії - також, як офіційний Лондон - наполягають, що рішення про звільнення Меграхі було прийняте шотландським судом без якого-небудь зовнішнього впливу.

Нагадаємо, єдиний засуджений у справі про вибух американського авіалайнера над шотландським містом Локербі в 1988 року, вийшов на свободу 20 серпня. В результаті вибуху літака загинули 270 людей, зокрема 189 громадян Сполучених Штатів.

Читайте також:

Лівійського терориста зустріли як національного героя

Шотландія відпустить лівійського терориста, який винен в смерті 270 людей

Лівія заблокувала засудження теракту

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: