Британія та Франція створили ядерний військовий союз - "нову Антанту"

Великобританія і Франція уклали історичну угоду про створення військового союзу. Країни розвиватимуть тісну співпрацю в оборонній та ядерній сферах.

Ядерні держави ЄС Великобританія і Франція уклали безпрецедентну угоду про створення військового союзу на найближчі 50 років.

Низку документів у сфері оборони і безпеки підписали напередодні у Лондоні прем'єр Британії Девід Кемерон і президент Франції Ніколя Саркозі.

"Ми відкрили нову главу в історії військової співпраці", - заявив Кемерон. Зі свого боку, Саркозі назвав документ "історичним". Попередній подібний союз, який увійшов в історію як "Антанта", був укладений в 1904 році.

Відтепер Лондон і Париж будуть спільно навчати своїх військових і відправляти їх за кордон, разом використовувати важку військову техніку і ділитися один з одним новітніми розробками в ядерній сфері.

Згідно з новим військовим договором, країни створять одне об'єднане військове з'єднання (від 3,5 до 5 тисяч осіб), яке буде здатне надавати підтримку з повітря і з моря.

До нього увійдуть підрозділи спецназу, парашутисти й морські піхотинці. "Об'єднані експедиційні сили" (Combined Joint Expeditionary Force) підкорятимуться спеціально створеному новому командуванню, яке, у свою чергу, буде тримати відповідь перед міністрами оборони двох країн.

Експедиційний корпус братиме участь в операціях під егідою Євросоюзу, НАТО або ООН або у випадках, коли дві столиці узгодять використання військової сили, в тому числі для гуманітарних і миротворчих місій. В операціях, розпочатих з ініціативи однієї з країн, спільне з'єднання задіяне бути не зможе.

Документи передбачають спільне використання з 2020 року авіаносців для розміщення і заправки літаків двох країн, а також їхнє спільне прикриття.

Сторони також домовилися полегшити кооперацію британських і французьких оборонних підприємств, які, за задумом авторів договору, надалі спільно займуться роботами над новими типами балістичної зброї і створенням безпілотних літальних апаратів.

Надалі кооперація буде розширена на цілу низку оборонних програм, в тому числі супутникових комунікацій, кібербезпеки і будівництва підводного флоту.

В атомній сфері Британія і Франція підписали окрему угоду. Вони домовилися про об'єднання зусиль у розробці нових типів ядерних боєголовок і зобов'язалися створити два спільних дослідницьких центри для перевірки технічного стану ядерних арсеналів двох країн.

Буде створено по одному науковому центру в кожній країні. При цьому фахівці британського центру будуть розробляти технології для імітації ядерних випробувань, а їхні французькі колеги займуться безпосередньо їхнім проведенням.

Девід Кемерон, Ніколя Саркозі
AFP
"Ми відкрили нову главу в історії військової співпраці", - заявив Кемерон
Військовий союз знадобився державам, щоб скоротити витрати на армію. Завдяки об'єднанню вони зможуть зберегти перевагу в боєздатності і одночасно скоротити військові видатки.

Девід Кемерон нещодавно представив нову стратегію національної безпеки, що передбачає скорочення оборонного бюджету на 8% у найближчі п'ять років. А Франція через брак коштів була змушена відмовитися від планів будівництва другого авіаносця.

"Немає сенсу двом найбільш потужним військовим державам у Європі витрачати більше, ніж необхідно, на військові ресурси, які дублюють один одного", - пояснив міністр оборони Великобританії Ліам Фокс. Його підтримав французький колега Ерве Морін, який заявив, що співпраця та розподіл витрат, - у національних інтересах обох країн.

Втім, військове зближення Великобританії та Франції викликало бурхливі дискусії в цих країнах. Низка британських військових і політиків-лейбористів висловили побоювання, що угода підірве суверенітет країни. У тому ж дусі висловилися деякі опозиційні французькі політики.

Однак обидві країни підкреслюють, що про злиття армій мови не йде. Крім того, Париж і Лондон мають намір зберегти зв'язки зі своїми традиційними союзниками, залишають за собою право на самостійні військові операції і зберігають незалежність ядерних сил.

Читайте також:

Франція запропонувала Британії об'єднати ядерні флоти

Вказівки британській армії, як вести допит: "принижуйте, роздягайте, погрожуйте"

Франція випробовувала ядерну зброю на своїх солдатах

У рекламі "солдат майбутнього" розстрілюють російських військових

ВідеоБританія та Франція створили ядерний військовий союз - "нову Антанту"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: