Британія та ЄС домовились про нову угоду про Brexit. Подальші сценарії розвитку подій в інфографіці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Британія може покинути ЄС взагалі без угоди.

Пізно ввечері 11 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що досягла прориву у переговорах з Євросоюзом щодо угоди про Brexit. Вони домовилися про нові умови.

Серед змін, яких досягли Мей і очільник Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на перемовинах, є питання щодо відсутності контролю на кордоні між Північної Ірландією, яка є частиною Великої Британії, та Ірландією, яка є членом ЄС. Сторони домовилися про те, що будуть разом працювати над юридичними аспектами цієї проблеми і врешті підпишуть окрему угоду у 2020 році.

Юнкер закликав ЄС "підтримати зусилля прем'єр-міністра Мей, щоб забезпечити належний вихід Великої Британії з Європейського Союзу" через 18 днів.

сценарії розвитку brexit
ТСН.ua

12 березня у британському парламенті має відбутися чергове голосування щодо угоди про Brexit.

Якщо Мей не отримає більшість для ратифікації угоди, то в наступні два дні Палата громад зможе проголосувати за вихід з Євросоюзу без угоди або перенесення Brexit, який запланований на 29 березня.

Залежно від рішення депутатів, його ще мають затвердити лідери країн-членів ЄС. Якщо вони погодять, їхній вибір на користь відтермінування, то відкритим лишиться питання лише його термінів. У разі ж відмови – парламент Британії знову буде змушений голосувати за угоду про Brexit, інакше ризикує покинути ЄС без жодної угоди.

ВідеоBrexit буде: відомі нові умови виходу Великої Британії з ЄС

Після розмови голова Єврокомісії Юнкер і Тереза Мей вирішили пом'якшити перетин кордону Ірландії, яка залишається у ЄС, з Північною Ірландією. А саме Сполучене Королівство тимчасово залишити у митному союзі з ЄС. Нову домовленість має підтримати британський парламент до 29 березня.  

Brexit буде: відомі нові умови виходу Великої Британії з ЄС

Залиште свій коментар

Вибір редакції