Британія відмовиться платити 39 млрд фунтів стерлінгів за вихід із ЄС. Це означатиме її дефолт - Sky News

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У неділю у Франції мають відбутися переговори Джонсона й Туска.

Під час сьогоднішньої зустрічі в рамках саміту "Великої сімки" (G7) у Франції прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон може повідомити главі Європейської Ради Дональду Туску, що Лондон відмовляється платити ЄС повну суму в 39 млрд фунтів стерлінгів за Brexit без угоди.

Британія ніби готова заплатити лише чверть від суми – близько 9 млрд фунтів стерлінгів. Про цю суму раніше домовилися Брюссель та тодішня прем'єрка Британії Тереза Мей, передає Sky News.

Раніше близьке до президента Франції Еммануеля Макрона джерело зазначило, що відмову від виплат можна порівняти з "дефолтом за суверенним боргом".

Експерти вважають, що питання відмови виплати грошей ще більше поглибить конфлікт між Брюсселем та Лондоном. Вони наголошують, що Велика Британія юридично зобов'язана виплатити суму 39 мільярдів фунтів стерлінгів і попереджають, що відмова від зобов'язання завадить укладенню майбутньої торговельної угоди і навіть може призвести до того, що ЄС прагнутиме витребувати ці кошти через суд.

Напередодні глава Європейської Ради Дональд Туск і прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розсварилися через вихід Британії з ЄС. Сторони не дійдуть згоди щодо угоди, яка була підписана раніше. Джонсон хоче внести до неї правки, а Брюссель не хоче. Тож вихід Британії з ЄС може відбутися без угоди. Сторони звинувачують одна одну в небажанні до компромісів і назвали опонента "містер Brexit без угоди".

Раніше новий британський прем'єр-міністр Борис Джонсон пообіцяв, що Велика Британія за будь-яких умов вийде зі складу ЄС до 31 жовтня, навіть якщо це відбудеться без угоди з Брюсселем. Водночас Джонсон розкритикував угоду з ЄС, досягнуту його попередницею Терезою Мей і розраховує укласти новий договір. Він хоче виключити з документу прописаний там режим backstop, мета якого запобігти відновленню жорсткого митного і прикордонного контролю між членом ЄС Республікою Ірландія та частиною Сполученого Королівства Північною Ірландією.

У Євросоюзі вкотре заявили, що не мають наміру повертатися до переговорів щодо угоди про Brexit.

Своєю чергою Дональд Трамп раніше вже радив Великій Британії вийти з Європейського Союзу без угоди, якщо країну не влаштовують запропоновані Брюсселем умови.

Відео Які настрої панують у Великій Британії після обрання нового прем’єра - влог "Сніданку"

Сьогодні Єгор Гордєєв підготував огляд політичних новин із Великої Британії. Борис Джонсон, екс-мер Лондона, якого не раз підловлювали на перекручуванні цифр і фактів, тихенько приписав собі поліцейську реформу попередника і вихвалявся цифрами зменшення злочинності в мегаполісі, які, відверто кажучи, дуже узагальнені. Які настрої панують у місцевих медіа та серед населення у зв’язку із обранням нового прем’єр-міністра і чому його постать викликає сумніви - дивіться у відео. 

Які настрої панують у Великій Британії після обрання нового прем’єра - влог "Сніданку"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції