Британія виплатить компенсації колишнім в'язням Гуантанамо

Британія виплатить компенсації в'язням американської військової в'язниці на базі в Гуантанамо, які поскаржилися на застосування до них катувань співробітниками британських спецслужб

Британський уряд виплатить компенсації групі колишніх в'язнів американської військової в'язниці на базі в Гуантанамо.

Усі вони поскаржилися на застосування до них катувань співробітниками британських спецслужб - до ув'язнення в Гуантанамо.

Близько 10-ти осіб отримають в цілому кілька мільйонів доларів – згідно із позасудовими рішеннями.

Спеціальну постанову кабінету міністрів Великобританії буде оголошено найближчим часом.

Нагадаємо, в лютому Апеляційний суд Великобританії дозволив оприлюднити секретні документи про катування британськими і американськими спецслужбами колишнього в'язня тюрми Гуантанамо, вихідця з Ефіопії Біньяма Мухаммеда.

Як випливає з оприлюдненого документа, в ході допитів Біньям Мухаммед зазнавав методів впливу, покликаних викликати в нього сильний "психологічний і ментальний стрес і страждання". Зокрема, в перервах між допитами його позбавляли сну, заковували в наручники і погрожували йому тим, що, відмовившись співпрацювати зі спецслужбами, він "безслідно зникне".

Рішення британського суду спровокувало гучний скандал у відносинах між Лондоном і Вашингтоном. Білий дім, зокрема, заявив, що подальша співпраця в сфері обміну розвідувальною інформацією буде суттєво ускладненою.

Читайте також:

У Гуантанамо розпочався суд над наймолодшим ув'язненим

В'язні Гуантанамо відіслали їжу гаїтянам

Трьох в'язнів Гуантанамо відправили до Грузії

США не можуть знайти кошти на закриття в'язниці в Гуантанамо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: