Британія виводить 500 військових з Іраку

У королівському міністерстві оборони повідомили, що Велика Британія виводить з Іраку 500 військовослужбовців.

Великобританія виводить 500 військовослужбовців з Іраку, повідомили в британському міністерстві оборони.

"Після передачі палацу в Басрі іракським властям, ми скорочуємо військовий контингент в Басрі приблизно до п'яти тисяч чоловік, відповідно до нашого вже давно існуючого плану," - сказав представник Міноборони.

За його словами, напередодні 250 військовослужбовцям було оголошено, що термін їхньої служби в Іраку скорочено і що вони повернуться на батьківщину в найближчі чотири тижні. 250 чоловік, що залишилися, залишать країну найближчими місяцями.

"Це скорочення було метою, яку ми неодноразово озвучували," - підкреслив співрозмовник РІА Новости.

3 вересня британські війська покинули базу в палаці Басри. Зараз контингент розквартирований в аеропорту цього міста.

З моменту вторгнення до Іраку в березні 2003 року Великобританія втратила більше 160 військовослужбовців. При цьому кількість загиблих в Іраку різко зросла за останні декілька місяців, що викликало різку критику британської військової політики всередині самої Великобританії.

Озвучене раніше цього року рішення Міноборони про збільшення військового контингенту в Афганістані при збереженні військової присутності в Іраку піддається у Великобританії різкій критиці.

У липні був опублікований сенсаційний текст звернення глави Генштабу британської армії генерала сера Річарда Деннетта до інших високопоставлених військових. У ньому генерал стверджував, що Великобританія беззахисна перед будь-якими зовнішніми і внутрішніми загрозами, оскільки практично всі її війська кинуті на війну в Афганістані та Іраку.

Крім того, з його точки зору, кількість військовослужбовців недостатня для одночасного ведення двох воєн, а тому війська не здатні повною мірою виконувати обов'язки, що покладаються на них.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: