Британія визнала повстанців урядом Лівії

Великобританія на ряду з США, Італією, Іспанією, Францією та іншими країнами визнала повстанську Національну перехідну раду Лівії легітимним представником народу.

Великобританія визнала лівійських повстанців законним урядом країни і вестиме справи з Національною перехідною радою Лівії так само, як і з іншими іноземними урядами.

Про це заявив голова британського МЗС Вільям Хейг, повідомляє ВВС.

За словами Хейга, повстанцям буде запропоновано призначити нового посла Лівії у Великобританії після того, як раніше в середу британський уряд заявив про висилку всіх працівників лівійського посольства в Лондоні.

Британія також розморозить лівійські активи об'ємом в 150 млн доларів, щоб допомогти Національній перехідній раді поставити країну на ноги.

Нагадаємо також, що в кінці червня уряд Великобританії виділив сто мільйонів доларів в спеціальний фонд, створений іноземними донорами для підтримки Національної перехідної ради в Бенгазі.

За словами британського міністра закордонних справ, ці гроші підуть на виплату зарплат державним службовцям та на закупівлю палива для потреб повстанців.

Зазначимо, що Національна перехідна рада позбавлена власних джерел доходу, оскільки промисловість і сільське господарство на сході Лівії, який контролюють повстанці, розвинені досить слабо. Про туризм в регіоні поки навіть мова не йде, а нафтовий експорт порушений бойовими діями.

Нагадаємо, що 15 липня на зустрічі міжнародної контактної групи в Стамбулі США визнали лівійських повстанців законною владою Лівії.

Одночасно з цим понад 30 країн та міжнародних організацій, що входять в контактну групу, також заявили про те, що більше не визнають підконтрольний Каддафі уряд законним і оголосили, що для них відтепер лише НПР є легітимним представником лівійського народу.

Раніше в індивідуальному порядку легітимність НПР визнали Італія, Іспанія, Франція, Катар, Кувейт, Туреччина, Швейцарія та ряд інших країн. Росія назвала повстанський уряд "законним партнером по переговорах", але формально їх владу не визнала.

Читайте також:

Лідер повстанців дозволив Каддафі залишитися в Лівії

Великобританія виділила лівійським повстанцям 100 мільйонів доларів

Західні ЗМІ: зброю для лівійських повстанців перевозили на круїзних кораблях

США визнали лівійських повстанців законною владою Лівії

Німеччина допоможе лівійським повстанцям грошима Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: