Британія закликала талібів здатися перед переважаючими силами коаліції

Командування натовських військ в Афганістані спеціально завчасно оголосило про підготовку цього наступу для того, щоб надати талібам усвідомлений вибір.

Міноборони Великобританії закликало талібів в афганській провінції Гільменд здатися і скласти зброю, пригрозивши їм у противному разі неминучою поразкою від "переважаючих сил" коаліційних військ.

Цей заклик пролунав у неділю, 7 лютого, в рамках здійснюваної в даний час натовськими військами в Афганістані підготовки до широкомасштабного наступу на позиції повстанців у Гільменді, в ході якого ставиться завдання "зламати хребет" руху Талібан у цій південноафганській провінції.

Як заявив офіційний представник британського оборонного відомства генерал-майор Гордон Месенджер, командування натовських військ в Афганістані спеціально завчасно оголосило про підготовку цього наступу для того, щоб надати талібам усвідомлений вибір - здатися перед переважаючими силами або битися без найменших шансів на успіх.

"Метою розголосу цього (приготування) було надати талібам, які перебувають у цих районах, вибір або скласти зброю, відмовитися від боротьби і стати частиною законослухняного суспільства, або битися. І якщо вони волітимуть битися, то, як сказав командувач південним регіональним командуванням в Афганістані (британський) генерал-майор Нік Картер, вони зіткнуться з переважаючими силами, і їх буде знищено", - завив генерал в інтерв'ю британському телеканалу Sky News.

За словами Мессенджера, повідомлення про майбутній наступ - найбільше з часу американсько-британського вторгнення в Афганістан у 2001 році - позбавить його елемента раптовості, але, можливо, дозволить уникнути зайвих жертв. До того ж, як зауважив генерал, натовське командування зберегло за собою такі переваги, як вибір точного часу і місця нанесення ударів.

З британської сторони у цій операції передбачається задіяти 4 тис. військовослужбовців, але головна роль відводиться все ж таки американським військам, чисельність яких в майбутньому наступі в Гільменді поки не називається.

Нагадаємо, 4 лютого Талібан відмовився від пропозиції афганського уряду та зарубіжних країн про національне примирення в Ісламській Республіці.

Читайте також:

В Афганістані поліція розстріляла мирних жителів, переплутавши їх з талібами

Смертник підірвав себе на собачих боях в Афганістані

Військові "відрепетирували" операцію проти талібів - понад 30 бойовиків убиті

США і НАТО готують наймасштабнішу військову операцію в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: