Британія запропонувала створити при НАТО постійні збройні сили

На думку міністра оборони країни, військо буде оперативно реагувати на будь-яку агресію.

Великобританія виступить з пропозицією створити при НАТО постійні збройні сили чисельністю в три тисячі людей. Як очікується, така ініціатива буде озвучена  міністром оборони Великобританії Джоном Хаттоном на зустрічі глав оборонних відомств альянсу.

Трьохтисячне військове угрупування НАТО, згідно планам міністерства оборони Великобританії, на постійній основі забезпечуватиме безпеку країн-учасниць альянсу і, у разі потреби, оперативно реагуватиме на будь-яку агресію, направлену проти них. Підставою для створення постійних збройних сил слугує пункт 5 статуту НАТО, згідно якого будь-яка держава-член альянсу при виникненні загрози має право розраховувати на колективну допомогу з боку решти країн-учасниць НАТО.

У той же час в інтерв'ю The Financial Times Хаттон підкреслив, що створення постійних збройних сил НАТО пов'язане з певними складнощами і займе тривалий період часу. Так НАТО кілька років тому оголосило про створення сил швидкого реагування (NATO Response Force, NRF) чисельністю в 25 тисяч військовослужбовців, які, проте, так і не почали повноцінно функціонувати через розбіжності між країнами-учасницями альянсу. Проте, вважає Хаттон, його пропозиція, якщо вона буде реалізована, допоможе розв`язати й питанні про NRF.

Пропозиція Хаттона буде адресована, в першу чергу, міністрам оборони держав Східної Європи, оскільки створення трьохтисячних постійних сил НАТО забезпечить їх від можливої агресії з боку Росії, вважає видання.

Читайте також:
США вдвічі збільшують військовий контингент у Афганістані
НАТО називає неприйнятним розміщення баз РФ в Абхазії і Південній Осетії
Росія буде перевозити вантажі НАТО до Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: