Британка домоглася перегляду закону про евтаназію

Громадянка Великобританії, яка страждає розсіяним склерозом, отримала знакову перемогу в справі про евтаназію. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Громадянка Великобританії, що має намір добровільно піти з життя в одній з швейцарських клінік, отримала рішення Палати Лордів поточнити формулювання закону про евтаназію, щоб допомогти своєму чоловікові отримати гарантії недоторканості за допомогу їй в суїциді.

Мешканка англійського Брадфорда 45-річна Деббі Перді, страждаюча розсіяним склерозом, звернулася в Палату Лордів з проханням внести ясність до британського законодавства про сприяння суїциду кілька тижнів тому. Відчуваючи, що її стан постійно погіршується британка зважилася на евтаназію в знаменитій швейцарській клініці Dignitas, проте закон, що передбачає кримінальну відповідальність за сприяння самогубству на території країни, не гарантував недоторканості її чоловікові у випадку, якщо він поїде проводити її в останню путь.

Програвши процес у Високому і Апеляційному суді, Перді звернулася до лордів-судів з проханням внести ясність до законодавства. На даний момент в британському законі визначена єдина норма, по якій за сприяння суїциду передбачений термін позбавлення волі до 14 років.

Як повідомила журналістам сама британка, Палата Лордів зобов'язала директора Королівської прокурорської служби внести ясність і чітко прописати, які обставини необхідно враховувати, визначаючи ступінь причетності до самогубства, зокрема, врахувати обставини, коли людина допомагає близькому в організації евтаназії.

Рішення лордів створює прецедент для тисяч британців, які мають таку ж проблему, побоюючись за своїх близьких, які допомагають їм елементарно купити квитки і переїхати в клініку для евтаназії.

Читайте також:

Телеглядачі Великобританії побачили в ефірі евтаназію

В Італії готують до евтаназії жінку, що знаходиться в комі 17 років

У Швейцарії хочуть легалізувати евтаназію для здорових людей

"Доктор Смерть" читає лекції з правильного самогубства

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: