Британська армія буде надто малою, щоб допомогти воювати з Росією — європейські генерали

Британська армія буде надто малою, щоб допомогти воювати з Росією — європейські генерали

Ексбританський військовий, який воює за Україну

Попри обіцянки збільшити витрати на оборону, чисельність військовослужбовців Британії впала до рекордно низького рівня від часів наполеонівських війн.

Європейські генерали й дипломати висловили занепокоєння щодо скорочення британської армії й того, чи є вона достатньо великою, щоб протистояти конфлікту "високої інтенсивності". Уряд Британії заявив, що скоротить армію від 82 000 до 73 000 до 2025 року, що є найменшим показником від часів Наполеона. Нині чисельність британської армії становить 73 190 осіб, оскільки більше солдатів звільняється, ніж призивається на службу.

Про це пише The Times.

Старші американські генерали раніше ставили під сумнів статус Британії як бойової сили найвищого рівня і попереджали, що країна більше не може покладатися на США, щоб закрити прогалини у своїх можливостях. Зараз кілька високопоставлених європейських діячів висловили побоювання, що армія Британії буде недостатньо великою, щоб допомогти у боротьбі з Росією, якщо спалахне конфлікт.

До прикладу, французька армія налічує понад 110 000 військовослужбовців. А Німеччина планує збільшити чисельність своїх збройних сил до 203 000 військовослужбовців. У той час як Німеччина планує відправити до Литви бригаду чисельністю понад 4000 військовослужбовців від 2027 року в межах посиленої передової присутності НАТО, британські військові триматимуть більшість своїх військ у готовності до відправлення до Естонії, а не будуть фізично присутніми на лінії фронту.

"Існує занепокоєння щодо британської армії. Ми бачимо, що вони стикаються з труднощами, пов'язаними з людськими ресурсами, а також з можливостями обладнання. Кількість солдатів буде скорочуватися найближчими місяцями", — повідомив один європейський генерал.

Британські витрати на оборону впали від 2,47% ВВП 2010 року до 2,28% минулого року, хоча Ріші Сунак заявив, що до 2030 року Велика Британія витрачатиме на оборону 2,5% ВВП. Консерватори не планують зупиняти скорочення чисельності армії. А лейбористи взяли на себе зобов'язання скоротити чисельність армії на 2,5% лише тоді, коли це дозволять економічні умови.

Інший європейський генерал сказав, що попри обіцянки збільшити витрати на оборону, "британська армія досі перебуває в занепаді". Обидва генерали також підкреслили, що Велика Британія відіграє ключову роль в європейській обороні завдяки своєму ядерному стримуванню. 

Нагадаємо, раніше міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс заявив, що британські безпілотники, які були доправлені до України, знищили російську техніку на 1 мільярд фунтів стерлінгів (493 326 914 02,41 грн).

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація