Британська армія покидає Північну Ірландію

У ніч з 31 липня на 1 серпня офіційно завершується операція британської армії в Північній Ірландії, що тривала 38 років.

У ніч з 31 липня на 1 серпня офіційно завершується операція британської армії в Північній Ірландії, що продовжувалася 38 років, повідомляється на сайті BBC News. Весь цей час військовий контингент допомагав місцевій поліції забезпечувати порядок в регіоні. У кампанії взяли участь в цілому більше 300 тисяч військових.

Британська армія
Lenta.ru
Після 38-річного перебування Лондон виводить свою армію з Північної Ірландії.
Основні сили британської армії вже покинули ірландські території, там залишився лише п'ятитисячний гарнізон. Тепер питаннями внутрішньої безпеки займатиметься тільки місцева поліція. Генерал Нік Паркер (Nick Parker), глава британських військ, в Північній Ірландії вважає, що проведена операція допомогла створити умови для політичного врегулювання в регіоні.

Британські війська були введені в Північну Ірландія в серпні 1969 року після запеклих зіткнень між католиками і протестантами. Тоді представники командування були упевнені, що операція продовжиться декілька тижнів. За весь час перебування в Північній Ірландії британська армія втратила убитими 763 людини.

Британська армія
Британці війська не користувалися особливою популярністю в країні (Фото: troopsoutmovement.com)
Нагадаємо, в травні 2007 року в Північній Ірландії було завершене пряме правління уряду Великобританії. Після п'ятирічної перерви ірландцям було повернене самоврядування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: