Британська авіакомпанія протестує прилад для ухилення від вулканічного попелу

Прилад, розроблений норвезьким науково-дослідним авіаційним інститутом, як стверджує творець, здатний розпізнавати утворення попелу в атмосфері на відстані до 100 кілометрів.

У п'ятницю, 4 червня, британська авіакомпанія EasyJet заявила, що проведе випробування нової технології, яка може дозволити літакам виявляти хмари вулканічного попелу і вчасно змінювати курс.

Прилад називається AVOID - Airborne Volcanic Object Identifier and Detector. Він був розроблений норвезьким науково-дослідним авіаційним інститутом і, як стверджує творець, здатний розпізнавати утворення попелу в атмосфері на відстані до 100 кілометрів.

"Використовуючи інфрачервону камеру, інформацію із супутників і спеціальну програму, яка обробляє ці дані, повітряні судна зможуть отримувати необхідне повідомлення кожен раз, коли вони наближаються до вулканічної хмари попелу. Літак зможе уникнути зустрічі з хмарою і продовжити політ" - пояснив конструктор Фред Прата .

EasyJet має намір тестувати пристрій спільно з Airbus протягом двох місяців. На це буде витрачено близько мільйона фунтів, і до кінця року EasyJet розраховує встановити нові детектори попелу на літаків 12 своїх.

Зазначимо, що раніше розробник Фред Прата намагався зацікавити своїм проектом найбільших світових виробників цивільних авіалайнерів Boeing Airbus і, проте авіагігант тоді порахували загрозу від виверження вулканів неактуальною.

Як відомо, проблема вулканічного попелу гостро постала перед авіаційними перевізниками в середині квітня після виверження вулкана ісландського Ейяф'ятлайокудль. Викид в атмосферу величезної кількості вулканічного попелу на кілька днів закрив повітряний простір в більшості європейських країн. Влада побоювалася, що через попіл може порушитися робота двигунів і бортової електроніки.

За даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА), втрати авіакомпаній склали близько $ 2 млрд.

Читайте також:

Вчені чекають на виверження більш потужного ісландського вулкана

Ісландський вулкан дав "зелене світло" літакам

Ісландський вулкан почав засинати

Вулканічний попіл закрив аеропорти Британії та Нідерландів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: