Британська газета "подарувала" Японії один з Курильських островів

Daily Telegraph, опублікувавши зроблену з космосу фотографію російського острова Матуа, назвала острів японським.

Британська газета Daily Telegraph вибачилася перед своїми читачами за те, що помилково приписала Японії курильський острів Матуа, який належить Росії.

Напередодні видання опублікувало зроблену з космосу фотографію виверження вулкана на цьому острові в середній частині Великої Курильської гряди.

Тоді як інші британські газети опублікували фото з вірною територіальною приналежністю острова, Daily Telegraph позначила його як японський.

Лише після втручання посольства Росії у Великобританії в редакцію Daily Telegraph газета погодилася надрукувати поправку.

"Острів Матуа в Курильському архіпелазі - територія Росії, а не Японії, як було вказано в нашому підписі під фотографією вчора, 25 червня", - мовиться в поправці в п'ятничному номері газети.

Нагадаємо, Курили - ланцюг вулканічних островів між російською Камчаткою і японським Хоккайдо. Російські фахівці вважають їх частиною Камчатського шельфу, японці ж упевнені, що вони розташовані на шельфі Хоккайдо.

Токіо називає своїми одвічними північними територіями і прагне повернути острови Кунашир, Шикотан, Ітуруп і нежилі острови Хабомаї, що відійшли під контроль Москви в 1945 році після Другої світової війни.

Японія вже неодноразово піднімала питання пр приналежність островів. 11 червня нижня палата японського парламенту ухвалила закон, який оголошує групу островів Південних Курил "невід'ємною частиною Японії". Закон, який підтверджує японський суверенітет над цими територіями, депутати підтримали одностайно. У Росії цей крок японської влади зустріли різко негативно.

Читайте також:

Японія оголосила російські Курили своєю невід'ємною частиною

Японія вимагає в Росії роз’яснень щодо "окупації" Курильських островів

Росія радить Японії відмовитись від мрій про ядерну зброю

Японців навчатимуть дзюдо методами Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: