Британська розвідка: мирному вирішенню конфлікту в Іраку завадила Росія

Глава Мі-6 та колишній радник британського прем'єра Тоні Блера заявив, що війна в Іраку стала неминучою через комерційні інтереси росіян.

Глава британської розвідки Мі-6 Джон Соз заявив, що мирному вирішенню іракського конфлікту, наслідком якого врешті стало збройне вторгнення в країну, перешкодила Росія.

Заява Соза прозвучала в рамках громадських слухань, присвячених розслідуванню обставин початку іракської війни, які проходять в Лондоні.

У 2001 році Соз був радником прем'єр-міністра Тоні Блера у закордонних справах і брав участь в переговорах, присвячених вирішенню конфлікту навколо ситуації в Іраку.

Виступаючи в четвер перед депутатами британського парламенту, він заявив, що саме Росія відповідальна за провал спроб запровадити в 2001 році проти режиму Саддама Хусейна так звані "розумні санкції", які дозволили б уникнути збройного зіткнення.

"Розумні санкції" провалилися врешті-решт через те, що на них не погодилася російська делегація. Офіційним приводом для цього послужило те, що новий режим санкцій нібито був, на їхню думку, дуже складним. Але справжньою причиною стало те, як зізналися нам високопоставлені росіяни, що вони були стурбовані своїми комерційними інтересами в Іраку", - заявив Соз.

У 2001 році американці та англійці пропонували ввести проти Іраку так звані "розумні санкції". Вони б дозволили імпорт до Іраку всіх товарів, окрім тих, які вважаються придатними для використання у військових цілях. Джон Соз був присутній при розробці цього плану як радник британського прем'єра.

Соз нагадав, що в 2001 році діяла програма "Нафта в обмін на продовольство", яка влаштовувала Багдад більше, ніж запропоновані "розумні санкції". За його словами, іракці вирішили не допустити запровадження нових обмежень, натиснувши на Росію, яка є постійним членом Ради безпеки ООН.

"Іракці пригрозили розірвати контракти з Росією, якщо вона погодиться на нові санкції. Це призвело до того, що росіяни, у свою чергу, пригрозили накласти вето на резолюцію, якщо ми представимо її на голосування", - розповів Соз.

Парламентська комісія Британії намагається з'ясувати, чому британський уряд вирішив, що необхідно направити війська до Іраку і чи були вичерпані мирні способи вирішення проблем, які створював режим Саддама Хусейна міжнародному співтовариству.

Читайте також:

Обама: застосування військових методів для досягнення миру є неминучим

Британським інформатором про зброю масового знищення в Іраку був таксист

Війна в Іраку посварила британських і американських військових

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: