Британська розвідка знала про операцію саудівців щодо журналіста Хашоггі – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона попросила Саудівську Аравію відмовитися від своїх планів.

За три тижні до вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі британська розвідка МІ-6 отримала інформацію про планування операції із його викрадання.

Британці вмовляли саудівців відмовитися від операції, однак влада королівства поради не дослухалася, повідомили джерела видання The Daily Express.

Вони також зазначають, що наказ про викрадення журналіста віддав не спадковий принц Мухаммед бін Салман, і наразі невідомо, чи знав він про операцію. Крім цього, джерела повідомили, що співробітникам спецслужб дозволили "діяти за ситуацією", якщо з журналістом виникнуть проблеми.

За словами близьких до Хашоггі осіб, журналіст збирався розсекретити дані про використання хімічної зброї саудівською армією у Ємені.

Нагадаємо, 59-річний Хашоггі ще 2 жовтня вирушив зі своєю нареченою до генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі для того, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену в будинок не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. Пізніше вона сказала, що не довіряє інформації та не знає, де зараз перебуває журналіст.

У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана. У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього до Стамбула в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Після декількох тижнів заперечень та під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув у їхньому консульстві.

ВідеоЕрдоган прокоментував вбивство журналіста Джамала Хашоггі

Вашингтон також розмірковує, чи не запровадити проти них ще й фінансові санкції. Речі вбитого колумніста Джамала Хашоггі напередодні знайшли у Стамбулі у покинутому авто з дипломатичними номерами. Колумніста Washington Post востаннє бачили другого жовтня, коли він пішов до консульства Саудівської Аравії, владу якої критикував.

Ердоган прокоментував вбивство журналіста Джамала Хашоггі

Залиште свій коментар

Вибір редакції