Британське та іспанське посольства в Ємені закрилися слідом за американським

Посольства почали закриватися через загрозу теракту з боку "Аль-Каїди", яка активізувалася в Ємені останнім часом.

Британське посольство в Ємені закрилося через погрози з боку "Аль-Каїди".

Про закриття британського посольства було оголошено через кілька годин після того, як аналогічний крок зробило керівництво посольства США в Ємені. Дипломати розпущені по домівках. У понеділок, 4 січня, перестане працювати також посольство Іспанії.

Іспанське посольство відкриється 6 січня. На який термін закрилися американське і британське посольства, не повідомляється.

Ємен - батьківщина предків лідера "Аль-Каїди" Усами бін Ладена (сам терорист народився на території Саудівської Аравії). Влада західних країн вважає, що єменський уряд приділяє надто мало уваги боротьбі з тероризмом.

Ця тема стала активно обговорюватися після того, як 25 грудня нігерієць Умар Фарук Абдулмуталлаб невдало спробував підірвати літак, що летів з Європи до США. Розслідування показало, що злочинець діяв за наказом єменського відділення "Аль-Каїди".

США і Великобританія зажадали, щоб влада Ємену звернула увагу на проблему тероризму і створили в країні спеціальний підрозділ для боротьби з радикальними ісламістами.

Президент США Барак Обама у своєму виступі, присвяченому невдалим терактам, назвав Ємен "країною, яка загрузла в нищівній злиднях і кривавих заколоту". Британська влада вирішила 28 січня організувати в Лондоні міжнародний саміт з проблеми тероризму в Ємені.

У відповідь "Аль-Каїда" почала безперервно загрожувати британським і американським дипломатам, а також іншим іноземцям, які працюють в Ємені. Місцеве відділення організації закликав "всіх небайдужих до релігії мусульман" нападати на приїжджих.

Це не перший випадок, коли Єменська "Аль-Каїда" загрожує співробітникам західних посольств. Аналогічні перебої в роботі дипломатичних відомств спостерігалися в 2005 році.

Читайте також:

Посольство США в Ємені закрилося через страх перед "Аль-Каїдою"

"Аль-Каїда" зізналася в організації невдалого вибуху лайнера

Рідня бен Ладена визнала його дочку і готується виконати криваву обітницю

29 бойовиків "Аль-Каїди" готували напад на британське посольство
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: