Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Британські експерти встановили, що за кібератаками вірусом WannaCry стояли хакери з КНДР

Кіберзлочинці пов'язані із угрупованням Lazarus, яке, своєю чергою, імовірно є частиною кіберпідрозділу північнокорейської розвідки.

У Британії Центр кібербезпеки визначив, що за комп'ютерним вірусом WannaCry стояли хакери з КНДР із пов'язним з державою угруповання Lazarus. Про це повідомляє ВВС.

До такої ж думки були схильні у "Лабораторії Касперського" та Symantec, а також спецслужби США. Тепер угруповання Lazarus є підозрюваним у здійсненні хакерської атаки на близько 150 країн світу в травні цього року. Розслідування очолюють британські експерти.

Зазначається, що угруповання Lazarus також відоме під назвами Hidden Cobra та Guradians of the Peace, і є доволі відомою. Вважають, що вона пов'язана із кіберпідрозділом північнокорейської розвідки, відомим як Bureau 121.

ВідеоСвіт сколихнула найбільша в історії хакерська атака із вірусом-здирником

Як передає видання, 2015 року професор інформатики Кім Хен Кван, який утік з КНДР, розповів ВВС, що у Bureau 121 працюють близько шести тисяч "військових хакерів", які здійснюють атаки на інфраструктурні об'єкти - лінії зв'язку та комунікаційні супутники.

Як розповів профеор, Bureau 121 є одним з пріоритетних проектів уряду КНДР, який отримує величезне фінансування, незважаючи на економічні проблеми у країні.

Західні експерти вважають, що група Lazarus є частиною Bureau 121 і саме вона нібито стоїть за резонансними кібератаками, що відбулися в останні роки.

Нагадаємо, що нещодавно програма-вимагач WannaCry заблокувала не менше 200 тис. комп'ютерів. WannaCry шифрує файли, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування від жертв вимагають "викуп" - від 200 до 600 доларів, який потрібно перевести на зазначені рахунки у біткоїнах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції