Російські бомбардувальники вторглися до Шотландії

ВПС Британії підняли в повітря два винищувачі класу Tornado F3, щоб змусити пілотів РФ покинути межі чужої країни.

Британські ЗМІ повідомляють про те, що 10 березня два російські стратегічні бомбардувальники-ракетоносці Ту-160 порушили повітряний простір Великобританії. У результаті ВПС Британії довелося підняти в повітря два винищувачі класу Tornado F3 і змусити пілотів РФ покинути межі чужої країни. Про це повідомив журналістам командир авіаційного крила Марк Горріндж (111-я ескадрилья).

Міністерство оборони навіть опублікувало фотографії цих двох ракетоносців, щоб продемонструвати їх громадськості. За словами представника британських ВПС, пілотам Сполученого королівства вже понад 20 разів у період з початку 2009 року припадало подібним чином припиняти порушення з боку Росії.

Він вважає, що в подібних випадках ВПС РФ переслідують дві мети: моніторинг військово-морських навчань біля узбережжя Шотландії (у тому числі спостереження за підводними човнами в районі гирла річки Клайд) і демонстрація сили.

У Російських ВПС відкидають всі звинувачення на свою адресу. 10 березня російські бомбардувальники Ту-160 виконували планові польоти над акваторіями Північного Льодовитого й Атлантичного океану, заявив прес-секретар управління прес-служби і інформації Міноборони РФ з ВПС Володимир Дрік.

За його словами, російські пілоти не порушували кордонів інших держав, і доказом тому можуть служити матеріали об'єктивного контролю. При цьому полковник повідомив також, що на даному маршруті польоту російські бомбардувальники супроводжувалися двома літаками F16 Норвегії та двома літаками Tornado Великобританії. У цілому тривали ці польоти 10 березня близько 11 години.

Ту-160 (за західною класифікацією - Blackjack) - надзвуковий стратегічний ракетоносець-бомбардувальник зі змінюваною стріловидністю крила, розроблений у КБ Туполєва і є найбільшим в історії авіації надзвуковим літаком. Він призначений для ураження ядерною і звичайною зброєю найбільш важливих цілей.

За даними відкритих джерел, в строю Дальньої авіації ВПС Росії перебувають 16 стратегічних ракетоносців Ту-160.

Читайте також:

США 20 років використовували браковані бомбардувальники

Росія розробляє новий стратегічний бомбардувальник "невидимку"

Росія та США відклали підписання угоди про скорочення озброєнь

Списані винищувачі F-16 США передадуть Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: