Британські спецслужби вербували мусульман, шантажуючи тюрмою

Постраждалі стверджують, що їм пропонували обирати між роботою на британську секретну службу і перспективою опинитися за гратами в Британії або за її межами.

У Великобританії п'ятеро молодих людей, мусульман за віросповіданням, звинуватили контррозвідку MI-5 у шантажі і образі гідності - за їх словами, спецслужба намагалася рекрутувати їх як інформаторів.

Постраждалі стверджують, що їм пропонували обирати між роботою на британську секретну службу і перспективою опинитися за гратами в Британії або за її межами.

Вони подали офіційну скаргу до поліції, до наглядового міжвідомчого органу і представнику їх виборчого округу в Палаті общин Френку Добсону. Тепер вони ухвалили рішення оповістити цю інформацію сподіваючись на те, що це не дозволить спецслужбам надалі застосовувати ту ж тактику.

Видання відзначає, що діяльність інформаторів украй важлива для запобігання можливим терактам, проте поки неясно, яку втрату цей інцидент може нанести системі збору відомостей британською контррозвідкою.

Троє з п'яти були затримані в зарубіжних аеропортах по запиту MI-5 минулого року під час сімейних канікул. Вони були переправлені до Британії і допитані офіцерами спецслужб, що обвинувачували їх, як затверджується, безпідставно в ісламському екстремізмі. При цьому агенти стверджували, що в обмін на співпрацю обмеження на виїзд і загроза висновку під варту будуть зняті. Після відмови вони ще протягом деякого часу одержували дзвінки із загрозами. Двоє інших чоловіків говорять, що агенти MI-5 приходили до них додому.

Кожному з п'ятьох чоловік, у віці від 19 до 25 років, було повідомлено, що, якщо вони відмовляться допомагати службам безпеки, вони вважатимуться підозрюваними в терористичній діяльності.

Представник від їх округу в Палаті общин Френк Добсон заявив виданню: «Для виявлення справжніх підозрюваних в мусульманських общинах MI-5 повинна використовувати інформаторів. Але, схоже, з того, що мені вдалося почути, деякі їх методи контрпродуктивні».

Вчора MI-5 і поліція відмовилися прокоментувати виданню ці звинувачення, проте на офіційному веб-сайті контррозвідки з'явилося спростування того, що британська секретна служба принижує або ображає гідність мусульман. Там, зокрема, мовиться про те, що жертвами «Аль-Каїди» ставали і самі мусульмани.

Читайте також:

Ліванець намагався створити в США табір Аль-Каїди

У Парижі судять "Варварів", які закатували до смерті викраденого юнака

Власник мусульманського каналу відтяв дружині голову прямо в офісі

Мусульманам заборонили займатися йогою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: