Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Британські ЗМІ назвали "ключові докази" причетності Росії до отруєння Скрипалів

Розвідка перехопила повідомлення, в яких про це говорилося.

В день, коли колишній російський шпигун Сергій Скрипаль та його донька були отруєні у Солсбері, британська розвідка перехопила електронне повідомлення у Москву. У цьому повідомленні розвідники побачили докази причетності Росії до отруєння.

Про це пише британська газета Sunday Express з посиланням на джерела.

ВідеоСергія та Юлію Скрипалів можуть сховати в США під вигаданими іменами

Журналісти пишуть, що програму захисту свідків для отруєного екс-шпигуна та його доньки британська розвідка розробляє разом із ЦРУ. Сам Сергій Скрипаль прийшов до тями та готується свідчити правоохоронцям. Те, що жертви токсичного нападу вижили, стало великим розчаруванням і проблемою для Москви. Тепер росіяни погрожують Великій Британії публікацією секретних матеріалів, які, нібито, пов’язують Лондон із підозрілими смертями Олександра Литвиненка та Бориса Березовського.

Сергія та Юлію Скрипалів можуть сховати в США під вигаданими іменами

За даними співрозмовників видання, 4 березня з місцевості в районі Дамаску в Сирії одному "чиновнику" у Москві було відправлене електронне повідомлення. В ньому була фраза, що "посилка доставлена". Також говорилося, що дві людини "успішно пішли".

Повідомлення перехопили аналітики Королівських військово-повітряних сил Британії на Кіпрі. Один з них згадав про інше повідомлення, яке було перехоплено за день до цього. Його зміст джерела газети не розкривають, але кажуть, що воно стосувалося нападу на Скрипаля.

Джерела Sunday Express кажуть, що ці два повідомлення стали частиною "ключових доказів" причетності Росії до отруєння, зібраних британською розвідкою. Вони автоматично передавалися уряду.

Відзначається, що перехоплені повідомлення стали лише частиною зібраних розвідкою даних, які дозволили прем'єр-міністру Великої Британії Терезі Мей заявити про високу вірогідність причетності Росії до нападів на Скрипалів.

Нагадаємо, 5 березня стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив у лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався в поліцію із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер у 2006 році в результаті отруєння полонієм.

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про вислання з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова до країни через отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. У відповідь РФ оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

26 березня слідом за Британією низка країн заявила про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

Нині Сергій і Юлія Скрипалі лікуються в англійській лікарні, вони вийшли з критичного стану. Тим часом племінниця російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля - Вікторія - вважає, що спецслужби не причетні до отруєння її родичів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції