Британських депутатів змусили повернути в скарбницю більше мільйона фунтів

Гроші за фіктивні вимоги по своїх витратах повернули скарбниці вже 175 депутатів британського парламенту.

Депутатів британської Палати громад, які витрачали казенні гроші на власні потреби, а потім вимагали відшкодування від держави, змусять повернути до скарбниці понад 1 млн фунтів стерлінгів. Усього таких депутатів у парламенті виявилося 350.

Голова незалежної комісії з розслідування зловживань системою компенсації витрат сер Томас Легг піддав різкій критиці дії членів Палати громад, за потурання яких сталися масові порушення. Раніше Легг направив членам парламенту сотні листів з вимогою відшкодувати гроші за липовими квитанціями або ж надати вагомі роз'яснення з приводу своїх витрат.

За даними комісії, гроші за фіктивні вимоги по своїх витратах повернули скарбниці вже 175 депутатів британського парламенту. Так, Рози Уінтертон внесла назад в скарбницю 8 тис. фунтів стерлінгів, отриманих нібито в порядку компенсації іпотечного кредиту. А сер Алан Хейзлхерст і кілька його колег повернули по кілька тисяч фунтів стерлінгів, сплачені за роботи в їх власних садах.

Навіть прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун був змушений повернути в державну скарбницю 500 фунтів стерлінгів, раніше запитаних на ремонт свого літнього будинку.

У тих парламентаріїв, які не зможуть повернути гроші, їх будуть відраховувати з зарплати, повідомляє газета The Daily Telegraph. Однак десяткам депутатів-розтратників вибачили. Справа в тому, що рішення комісії сера Томаса щодо своїх витрат і виплат депутат може оскаржити. Для цього був призначений суддя Верховного суду на пенсії сер Пол Кеннеді.

Як вважають, сер Пол співчутливо сприймає скарги депутатів і тому задовольняє багато з них. Зокрема, суддя сказав депутатам, що розуміє їх роздратування введеними сером Томасом обмеженнями на розмір казенних виплат на прибирання будинку і догляд за городом. До того ж, ці обмеження сер Томас заснував заднім числом.

Як з'ясувала газета, сер Пол задовольнив багато скарг, скорочуючи належні до виплати суми іноді на десятки тисяч фунтів стерлінгів. З 73 парламентаріїв, які звернулися до судді Кеннеді, мінімум 30 пішли задоволеними - їх борги були скорочені або зняті з них зовсім. В інших випадках сер Пол зізнавався, що співчуває заявникові, але не може звільнити його від відповідальності, оскільки не має повноважень щодо скасування обмежень на суми казенних виплат заднім числом. Сер Томас пригрозив піти у відставку, якщо серу Полу присвоять такі повноваження.

Обізнане джерело повідомило, що в четвер парламентарії поведуть добре скоординований наступ на сера Томаса. За словами джерела, доповідь Легг дуже вже критична стосовно депутатів і звинувачує тільки їх, та зловживання не були б можливі, якщо б їх не допустила служба, яка займалася видачею грошей депутатам.

Повністю доповідь Легг буде опубліковано разом з результатами 73 скарг на нього, заслухавши суддею Кеннеді. Влада також опублікує дані про державні витрати в 2008-2009 фінансовому році на утримання офісів депутатів та їх відрядження.

Читайте також:

Американські військові пройдуть маршем по Красній площі

У Британії заборонили "Іслам", що виступає проти війни в Афганістані

Королева Британії поїхала святкувати Різдво на електричці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: