Британський посол вимагає вибачень за підробний репортаж грузинського телеканалу

Посол Великобританії в Грузії, який фігурує в репортажі про вигадане російське вторгнення в Грузію російськими військами, вимагає вибачень за використання його образу.

Надзвичайний і повноважний посол Великобританії в Грузії Деніс Кіф висловив офіційний протест у зв'язку з репортажем про вигадане російське вторгнення, що вийшов в суботу 13 березня в ефірі грузинського телеканалу "Імеді".

Програму в цілому він назвав безвідповідальною і зажадав оголосити в ефірі, що його образ був використаний без дозволу.

Дипломат підкреслив, що використані грузинськими журналістами кадри з його участю не пов'язані з подіями, що телеканал "Імеді" вважає можливим розвитком російсько-грузинських відносин.

Він також висловив невдоволення з приводу включення в програму сюжету, "в якому президент Грузії і прем'єр-міністр Великої Британії говорять про неіснуючі події".

"Хочу пояснити, що ні я, ні уряд Великобританії не мали ніякого відношення до цієї безвідповідальної програмі, яка викликала велике занепокоєння серед населення Грузії.

Вважаю, що неправильне використання мого образу в сюжеті неввічливо по відношенню до мене як посла Великобританії в Грузії", - відзначив Кіф. Він також попросив "Імеді" озвучити в ефірі як можна швидше, що він особисто не був поінформований про цей проект та його образ у ньому використовували без його згоди.

Посли низки західних країн вже висловили обурення, що сталося. МЗС Франції охарактеризував цей сюжет як "досить дивну і абсолютно недоречну ініціативу". Негативно оцінив цю ситуацію і представник США. "Такі репортажі не сприяють зміцненню безпеки Грузії. Цей репортаж не відповідав журналістським стандартам", - заявив американський дипломат.

Спостерігачі Єврокомісії в Грузії оприлюднили 16 березня заяву про цей інцидент, згідно з яким змодельований сюжет міг дестабілізувати обстановку в зонах конфлікту в країні. Вони закликали відповідальних за цей сюжет осіб "в майбутньому повністю усвідомлювати значення своїх дій".

За оцінками європейських спостерігачів, положення на адміністративних межах після появи репортажу в ефірі був стабільний, проте відчувалася тривога.

Протягом передачі вони постійно підтримували контакт з російськими прикордонниками, переконуючи їх, що все показане в передачі інсценовано. Після повторної перевірки спостерігачі Єврокомісії встановили, що ступінь підготовки прикордонників РФ залишилася незмінною.

Російське МЗС погоджується з грузинською опозицією і впевнене, що сюжет не міг бути підготовлений без санкції грузинської влади.

Про це свідчить також той факт, що президент Грузії Михайло Саакашвілі не приховує позитивної оцінки цієї передачі, він навіть назвав її сценарій "максимально наближеним до реальності", відзначив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко. Він також назвав дії грузинського телеканалу "безвідповідальними і аморальними".

Читайте також:

Росія вважає сюжет про напад на Грузію інформаційною війною

Саакашвілі: сюжет про напад Росії на Грузію є "близьким до реальності"

Паніка в Грузії: ТБ повідомило про вторгнення Росії та вбивство Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: