Британським інформатором про зброю масового знищення в Іраку був таксист

Таксист повідомив про зброю масового знищення в Іраку.

Уряд Великобританії склав досьє про зброю масового знищення в Іраку, грунтуючись на відомостях, отриманих від іракського таксиста. Цю інформацію виданню повідомив член парламенту, консерватор Адам Холлоуей.

За його даними, в 2001 році таксист підслухав розмову, яку вели на задньому сидінні його таксі два високопоставлені іракські військовослужбовці.

Цією інформацією таксист поділився з джерелом з Секретної розвідувальної служби (MI6). Пізніше вона потрапила на Даунінг-стріт, ставши частиною іракського досьє. При цьому агент MI6 передав цю інформацію з позначкою "може бути недостовірною". За словами Холлоуея, кабінет міністрів проігнорував це зауваження.

Іракське досьє було опубліковано у вересні 2002 року і стало підставою для вторгнення Великобританії в Ірак у березні 2003 року. Прем'єр-міністр країни Тоні Блер стверджував, що у нього є дані розвідки, згідно з якими Ірак міг розгорнути ЗМЗ протягом 45 хвилин.

Як заявив Холлоуей, інформацію про 45 хвилин і повідомив розвідці таксист. Депутат підкреслив, що сам не бачив документи про те, що одним із джерел MI6 був водій таксі, але отримав цю інформацію від надійного джерела.

Твердження про те, що Ірак може розгорнути ЗМЗ за 45 хвилин, стало одним з найбільш суперечливих в досьє. Більше того, наприкінці листопада 2009 року стало відомо, що Блера сповістили про відсутність в Іраку зброї масового знищення за 10 днів до вторгнення британських військ.

Вторгнення коаліції до Іраку тривало 43 дні. У ході подальшої війни ЗМЗ в цій країні так і не було знайдено. У 2009 році за фактом вторгнення британської армії в Іраку почалися публічні слухання.

Читайте також:

Серія терактів у Багдаді: більше 100 людей загинули

Телеканал пам'яті Саддама Хусейна раптово зник з ефіру

У Британії починаються слухання про війну в Іраку

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: