Британський парламент не підтримав вотум недовіри уряду Мей після провального голосування за Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голоси розділилися майже навпіл.

Британський парламент не підтримав вотум недовіри уряду Терези Мей після провального голосування щодо угоди про вихід країни з Євросоюзу.

Про це повідомляє ВВС.

За те, щоб висловити недовіру Мей, проголосували 306 депутатів Палати громад. Але 325 парламентарів були проти.

Після голосування Тереза Мей заявила, що вона рада тому, що Палата продемонструвала підтримку її уряду. Прем'єр-міністр додала, що серйозно сприймає свій обов'язок і уряд продовжить працювати над виходом Британії з Євросоюзу.

Мей зазначила, що уряд запропонував серію зустрічей зі старшими парламентарями, у тому числі лідерами партій, щоб разом знайти вихід із ситуації. Консультації розпочнуться вже сьогодні ввечері.

ВідеоПарламент Великої Британії вирішує, чи висловити недовіру уряду Терези Мей

Напередодні прем'єрка представила депутатам угоду, що узгоджувала умови розлучення з Брюсселем, і голосування за цей документ провалили. Як діятиме Лондон після найбільшої урядової поразки в історії Британії, та що про неї кажуть у Брюсселі - у сюжеті.

Парламент Великої Британії вирішує, чи висловити недовіру уряду Терези Мей

Нагадаємо, 15 січня Палата громад парламенту Великої Британії проголосувала проти угоди про вихід з Євросоюзу, який було запропоновано урядом прем'єр-міністра Терези Мей. Проти проголосували 432 парламентарія, за - 202.

Раніше цього дня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що Європейський Союз може провести нові переговори з Великою Британією, якщо британський парламент 15 січня відкине угоду з Брюсселем про Brexit.

10 грудня Європейський суд вирішив, що Велика Британія може в односторонньому порядку відмовитися від виходу з Європейського Союзу і відкликати відповідний документ з Європейської Ради.

Ввечері 14 листопада уряд Великої Британії після більш ніж п'яти годин переговорів дала "зелене світло" проекту угоди про вихід країни зі складу Євросоюзу. Перед тим текст угоди на технічному рівні запевнили представники від ЄС і Великобританії. Через тиждень, 25 листопада, цю угоду затвердили лідери країн-членів ЄС, однак угода могла заблокувати Іспанія, адже вимагала чіткості в питанні британської заморської території Гібралтар.

8 грудня в знак протесту проти погодженої урядом угоди пішов з посади особистий парламентський секретар міністра оборони Великої Британії Вілл Квінс, який вважає, що переговори Лондона з ЄС про Brexit можуть затягнутися на довгі роки. За даними видання The Sunday Times, з цієї причини очікуються і подальші звільнення високопоставлених чиновників.

15 січня парламент Великої Британії проведе голосування за угодою з ЄС про Brexit, про яку домовилася з Брюсселем прем'єр-міністр Тереза Мей. Спочатку воно повинно було відбутися 11 грудня, однак пізніше його офіційно перенесли.

Brexit інфографіка
tsn.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції