Британський поліцейський, який першим підійшов до Скрипаля, вперше прокоментував своє отруєння

Британський поліцейський, який першим підійшов до Скрипаля, вперше прокоментував своє отруєння

Фото: wiltshire.police.uk

Ніка Бейлі виписали з лікарні.

З лікарні додому відпустили британського поліцейського Ніка Бейлі, який першим підійшов до отруєних екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Про це йдеться у сюжеті ТСН.НІч.

В якому він нині стані - не розголошують, лише кажуть, що йому краще. У лікарні Нік Бейлі провів більше двох тижнів. Поліцейський вперше прокоментував своє отруєння, передавши заяву для громадськості через свого шефа, предає Mail Online.

Нік Бейлі сказав, що його досвід отруєння був "абсолютно сюрреалістичним".

"Я визнаю, що "нормальне" життя для мене, напевно, вже ніколи не буде таким самим, як раніше - і тепер моїй дружині Сарі і мені потрібно зосередитися на пошуку нового нормального для нас і для наших дітей", - заявив Нік Бейлі.

Тим часом британські ЗМІ повідомляють, що до медиків звернувся інший поліцейський - із незначними симптомами отруєння.

Сам екс-шпигун Сергій Скрипаль та його донька досі у реанімації. 22 березня суд Лондона дозволив взяти зразки крові Скрипалів для аналізу, який проводитимуть експерти Організації заборони хімічної зброї. Британський суддя заявив, що розумові здібності обох можуть бути під загрозою. Невідомо також, чи зможуть вони цілком відновити здоров'я.

Поліцейського, який першим підійшов до отруєних Скрипалів, відпустили з лікарні додому

Поліцейського, який першим підійшов до отруєних Скрипалів, відпустили з лікарні додому

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні РФ, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004-го його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995-го передавав Секретній розвідувальній службі Великої Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі.

2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Сергій Скрипаль став жити у Великій Британії. 

Очільник МЗС Борис Джонсон заявив, що Велика Британія виявить жорстку реакцію, якщо причетність Росії до отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля буде доведено.

Тим часом президент Росії Володимир Путін прокоментував отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Великій Британії. За його словами, британці повинні "самі розібратися" з цим інцидентом, перш ніж обговорювати це питання з РФ.

12 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи у парламенті, заявила, що за замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля "з великою часткою ймовірності" стоїть Росія. Вона в ультимативній формі зажадала від Москви до кінця 13 березня пояснень у зв'язку з інцидентом. 

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Росія не причетна до отруєння Сергія Скрипаля і готова співпрацювати зі слідством. "Росія не винна, Росія готова співпрацювати відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї, якщо Сполучене Королівство зійде до того, щоб виконати свої міжнародно-правові зобов'язання за тим самим документом", - додав російський міністр.

Пояснень від Москви в обумовлений час Лондон не отримав. Тож 14 березня Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова до країни. Також Британія скликала термінове засідання ради безпеки ООН для обговорення питання про отруєння Скрипаля.

Висилку російських дипломатів із Великої Британії у Росії розцінили як "безпрецедентно грубу провокацію" і пообіцяли заходи у відповідь.

Повʼязані теми:

Наступна публікація