Британський уряд звинуватив Іран у нападі на танкери в Оманській затоці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лондон закликав Тегеран припинити дестабілізацію.

Уряд Великої Британії вважає Іран відповідальним за напад на два танкери в Оманській затоці, який стався 13 травня.

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ країни Джеремі Ханта.

"Я засуджую напади вчора два судна в Оманській затоці. Наша власна оцінка приводить нас до висновку, що відповідальність за напади майже напевно лежить на Ірані. Ці останні напади ґрунтуються на моделі дестабілізації іранської поведінки і становлять серйозну небезпеку для регіону", – сказав він.

Хант зазначав, що напад на танкери порушив міжнародні норми. Голова МЗС закликав Іран "терміново припинити всі форми дестабілізуючої діяльності".

"Сполучене Королівство залишається в тісній співпраці з міжнародними партнерами, щоб знайти дипломатичні рішення, спрямовані на зменшення напруги", – заявив міністр.

Нагадаємо, у затоці Омана 13 червня з двох танкерів надійшли сигнали лиха. За даними арабських ЗМІ, на суднах, що були поблизу берегів Ірану, сталися вибухи і почалася пожежа. Вони ж повідомляють, що по одному з танкерів була випущена торпеда, другий постраждав від вибуху магнітної міни.

Атаки зазнали танкер Front Altair норвезької компанії Frontline, а також танкер Kokuka Courageous, яким володіє японська транспортна компанія Kunihana Sangyo. В результаті атаки спалахнули пожежі, а норвезьке судно затонуло. На його борту перебували 23 людини - переважно громадяни Грузії, Росії та Філіппін. Вони, як і близько двох десятків моряків-філіппінців, які перебували на борту японського судна, були врятовані та евакуйовані. В Японії та Норвегії вже офіційно підтвердили, що танкери належать компаніям цих країн. Уряд Сполучених Штатів вважає Іран відповідальним за напади на танкери в Оманській затоці.

ВідеоКорабель американського флоту приплив до Оманської затоки, аби розслідувати повідомлення про атаку  

Два нафтових танкери подали сигнали біди і повідомили про напад. Ідеться про кораблі "Кокука Карейджес", що плив із вантажем метанолу, та "Фронт Альтаїр", що перевозив 75 тисяч тонн нафти. На кадрах із місця події видно хмару диму, що здіймається над одним із танкерів. За деякими повідомленнями, пожежа почалася через торпеду, що влучила в борт.

Корабель американського флоту приплив до Оманської затоки, аби розслідувати повідомлення про атаку  

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції