Британського дипломата вислали з Малаві за образливі слова на адресу президента

Негативні коментарі на адресу голови держави містилися в дипломатичній депеші, яку працівник посольства відправив своєму начальству в Лондон.

Голова дипломатичного представництва Великобританії в Малаві Фергюс Кокрейн-Дайет оголошений персоною нон грата після публікації його неприємних ремарок на адресу президента країни Бінгу ва Мутаріка.

Як повідомляється, негативні коментарі містилися в дипломатичній депеші, яку працівник посольства відправив своєму начальству в Лондон. Послання якимось чином стало відомо малавійським ЗМІ.

У записці Кокрейн-Дайета відносно президента були згадані такі характеристики як "деспотичний", "агресивний" і "не терпить критики".

Після того, як стало відомо про записку, дипломат був в екстреному порядку викликаний в міністерство закордонних справ Малаві, де від нього зажадали залишити країну протягом 72 годин.

У свою чергу МЗС Великобританії, у свою чергу, визнало дії малавійської влади неприпустимими і заявило, що подібні кроки будуть мати "наслідки".

Бінгу ва Мутаріка є президентом Малаві з травня 2004 року. Після закінчення першого терміну повноважень в 2009 році він був переобраний.

Малаві, колишня британська колонія, отримало незалежність в 1964 році. За рівнем ВВП на душу населення Малаві входить до двадцятки найбідніших країн світу. Сорок відсотків бюджету країни складає допомогу інших розвинених країн.

Нагадаємо, днями дипломатичний скандал розігрався у Еквадорі: після чергових публікацій WikiLeaks персоною нон грата у країні було оголошено посла США.

Читайте також:

У Москві-ріці виловили тіло перуанського дипломата, який загадково зник у січні

Через необережні слова чиновника США про японців розгорівся міжнародний скандал

Влада Єгипту перервала дипломатичні відносини з Ватиканом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: