Британську контррозвідку викрили в причетності до викрадань підозрюваних у тероризмі

Військову контррозвідку MI5 в незаконному вербуванні якогось неназваного уродженця Марокко викрили в незаконному вербуванні якогось неназваного уродженця Марокко.

Газета The Independent викрила британську військову контррозвідку MI5 в незаконному вербуванні якогось неназваного уродженця Марокко, який в обхід міжнародних правових процедур був переведений з бельгійської в'язниці в британську. Таким чином британські спецслужби безпосередньо взяли участь у програмі викрадень підозрюваних в тероризмі і їх таємного утримання під вартою.

Марокканець був у 2003 році засуджений бельгійським судом до чотирьох років позбавлення волі за використання підроблених документів і зв'язок з особами, підозрюваними у тероризмі. Менш ніж через рік він був доставлений спеціальним чартером British Airways до Великобританії, де його незабаром звільнили за особливим рішенням британського уряду.

Як стверджує його бельгійський адвокат Крістоф Маршан (Christophe Marchand), ув'язненого відпустили в обмін на згоду залишатися у Великобританії і відстежувати активність ісламських екстремістів всередині країни. У разі відмови від співпраці марокканцю погрожували, що вишлють його в Марокко (де йому могли б загрожувати тортури) або повідомлять "Аль-Каїді" про його роботу на британські спецслужби.

Раніше журналісти та правозахисники неодноразово стверджували, що Великобританія причетна, принаймні, опосередковано до програми секретних в'язниць ЦРУ і інших дій по боротьбі з тероризмом, що виходять за рамки міжнародного права. Подібні програми почали широко застосовуватися після терактів у США 11 вересня 2001 року.

Історія цього марокканця підтверджує, що співучасть британських спецслужб була прямою.

Читайте також:

Терористка-смертниця збиралася підірватися у Москві цього місяця

Німеччина відкрила телефон довіри для терористів

"Аль-Каїда" випустила журнал, де вчить читачів збирати бомби на кухні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: