Британську зовнішню розвідку викрили в стеженні за США

У період між двома війнами на території США діяли агенти зовнішньої розвідки Великобританії, які намагалися виманити у американців військові розробки.

Агенти зовнішньої розвідки Великобританії (MI6) діяли на території США в період між двома світовими війнами: вони намагалися виманити у американців військові розробки та секрети літакобудування. Про це говориться в книзі Кейта Джефрі про історію MI6.

Шпигун, впроваджений на пункт паспортного контролю в Нью-Йорку, створив цілу мережу інформаторів, які також стежили за ірландськими та індіанськими радикалами і Едгаром Гувером, який пізніше очолив ФБР. У книзі зазначається, що британці краще знали про діяльність радикалів, ніж влада США.

У 1938 році голова MI6 Х'ю Сінклер заявив про необхідність припинити стеження за Штатами. Цьому передувало невдоволення представника контррозвідки (MI5), який доповідав, що обмін розробками з США представляє собою "унікальну можливість". Шпигунство б перешкодило переговорам на цей рахунок.

Крім стеження MI6 за США, автор книги розповідає про пакт Молотова-Рібентропа, підписаному між гітлерівською Німеччиною та СРСР у серпні 1939 року. Згідно з документом, сторони відмовлялися від нападу один на одного, а також зобов'язувалися дотримуватися нейтралітету при нападі на одну з них з боку третьої країни.

Джефрі пише, що Британію двічі попереджали про можливе підписання цієї угоди. Агент Барон, який працював у Гельсінкі, доповідав про це навесні, а потім і в червні 1939 року, однак повідомлення навіть не дійшло до міністерства закордонних справ.

Книга, в якій розповідається про діяльність MI6 з 1909 по 1949 рік, вийшла 21 вересня. Кейт Джефрі працює в Королівському університеті Белфаста і займається британською історією.

Читайте також:

Британська розвідка використовувала сперму для секретних повідомлень

Комісія з нацбезпеки США просить Обаму визнати зв'язок ісламу та тероризму

Першовідкривача структури ДНК звинувачували в шпигунстві на СРСР 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: