Британці шукають лазівки в законі для арешту Папи Римського

Бенедикта XVI хочуть заарештувати під час візиту до Великобританії за приховування випадків педофілії серед католицьких священиків.

Понад 10 тисяч британців підписали петицію з вимогою скасувати візит Бенедикта XVI, який, як передбачається, обійдеться платникам податків в 15 млн фунтів (22,5 млн доларів). Провідні британські юристи також шукають у законі можливість "обійти" імунітет, яким Папа користується як глава держави Ватикан, щоб почати його судове переслідування "за систематичне приховування випадків педофілії серед священиків" і оголосити це злочином проти людяності.

"Ватикан - не справжня держава, а творіння Муссоліні", - стверджують одні. "Ватикан має державні відносини з 170 країнами, включаючи Великобританію; він не перебуває в ООН, але має там статус спостерігача", - відповідають їм. "Але ж інші релігійні лідери подібних привілеїв і імунітету не мають, з якого дива визнавати їх за Папою?" - Заперечують перші.

У 2005 році, коли розкрилися випадки спокушання католицькими священиками малолітніх у США, тодішній президент Джордж Буш заявив, що Папа як глава іноземної держави користується імунітетом.

Візит Папи до Великобританії намічений на вересень 2010 року. У березні Букінгемський палац опублікував його план.

Поїздка Папи в Сполучене королівство "буде мати статус державного візиту", - заявили британські офіційні особи. Тим не менше, деяких обов'язкових для візиту глави держави заходів не буде. Зокрема, королева Єлизавета II не буде приймати Бенедикта XVI в Букінгемському палаці - під час його приїзду вона буде перебувати в Шотландії, де і відбудеться їхня зустріч.

Візит до Великої Британії Іоанна Павла II в 1982 році мав статус пастирського.

Візит Бенедикта XVI розпочнеться в Шотландії 16 вересня. У Единбурзькому палаці Холірудхаус він зустрінеться з Єлизаветою II, а в парку Беллахьюстон в Глазго здійснить месу під відкритим небом.

Потім Папа відправиться в англійське місто Ковентрі, на аеродромі якого також здійснить месу під відкритим небом і проведе церемонію беатифікації кардинала Джона Генрі Ньюмена (1801-1890). Один з найбільших богословів і інтелектуалів свого часу, Ньюмен був англіканським священиком і перейшов у католицизм. Кардинал Ньюмен стане першим британцем, прославленим Католицькою церквою після XVII століття, і першим блаженним, беатифікацію якого Бенедикт XVI очолить особисто.

Папа також відвідає Бірмінгем - місто, де жив кардинал Ньюмен. Після цього понтифік відправиться до Лондона, де зустрінеться з духовним лідером Церкви Англії.

Бенедикт XVI також візьме участь в екуменічній молитовній службі у Вестмінстерському абатстві і виступить з промовою у Вестмінстер-холі - будівлі британського парламенту.

Папа повернеться в Рим 19 вересня. Більш докладний план його візиту буде опублікований пізніше прес-службою Святого Престолу.

Читайте також:

Папа Римський відслужив великодню месу, не згадуючи про сексуальний скандал

Церква відкрила "гарячу лінію" для жертв священиків-збоченців

Журналісти викрили Папу Римського в покриванні педофілів

Католицька церква Ірландії відкупилася від жертви священика-педофіла

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: