Британці вбили афганську дівчинку листівкою з літака

Дівчинка померла у лікарні від травми, яку їй нанесла 15-кілограмова коробка. Пакунок повинен був розкритися в повітрі, але цього чомусь не сталося.

Британські військові в Афганістані випадково вбили місцеву дівчинку, скинувши на неї з літака коробку з інформаційними листівками.

Потерпілу доставили в лікарню, де вона незабаром померла.

Інцидент стався 23 червня в провінції Гільменд, проте оголосили про нього тільки зараз. З літака C130 Hercules, що летів над сільськими районами країни, британці скидали матеріали для населення.

Теоретично, коробка вагою близько 15 кг повинна була розкритися в повітрі й розкидати листівки на велику відстань, але цього не сталося.

Міністерство оборони Великобританії проводить розслідування у зв'язку з інцидентом і обіцяє вирішити питання про компенсацію родині загиблої. Військові відзначають, що дівчинку не доставили в армійський госпіталь, як чинять з випадково постраждалими від дій солдатів, оскільки дізналися про те, що сталося лише після її смерті.

Які саме листівки розкидали з літака, невідомо. Можливо, це були попередження про те, як пізнати вибухові пристрої або не підірватися на міні. Не виключено також, що у зв'язку з підготовкою до президентських виборів солдати поширювали інформацію про те, де будуть розташовані виборчі дільниці.

У нинішньому році в Афганістані, де таліби продовжують боротися проти військ західної коаліції і урядових сил, загинули вже 1,5 тис. мирних жителів. За статистикою, 68% цих людей загинули від рук бойовиків, 23% стали жертвами афганських солдатів і сил НАТО. В інших випадках винуватців встановити не вдалося.

Читайте також:

США за вісім років вклали в Афганістан 110 млрд доларів

Афганістан вислав американських охоронців через п'яні оргії

Військовий план Обами в Афганістані опинився під загрозою зриву

Афганські таліби поскаржилися в ООН на бомбардування НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: