Британців евакуюють із Зімбабве

Британія евакуює своїх громадян із Зімбабве у зв'язку з ускладненням політичної ситуації та поглибленням економічної кризи в даній державі.

Роберт Мугабе, диктатор Зімбабве (Фото: Times)
Роберт Мугабе, диктатор Зімбабве (Фото: Times)
Уряд Великобританії розробляє план евакуації понад 20 тисячі британців і членів їх сімей з охопленої кризою африканської країни Зімбабве, повідомляє газета "Таймс".

За даними видання, міністерство оборони Сполученого Королівства приступило до термінової розробки планів із вивозу британських підданих до сусідніх країн, переважно до ПАР, на колишню військову базу в Артонвілі (провінція Лімпопо).

Опрацьовується питання і про те, чи впораються британські військові з вивозом цивільних осіб самостійно, або їм доведеться задіяти чартерні рейси приватних авіакомпаній.

„За останніми даними, у Зімбабве проживає від 17,5 до 22 тисяч британських підданих, - заявив газеті представник військового відомства. - Якщо здійснюватиметься евакуація, то вони, включаючи членів їх сімей, вивозитимуться, як це робилося минулого року, коли ми евакуювали власників британських паспортів із Лівану".

У числі причин, які можуть викликати евакуацію, називають подальше загострення внутрішньої ситуації в Зімбабве або ж специфічні загрози на адресу проживаючих у країні британців.

За даними МЗС Великобританії, на даний момент таких загроз поки немає.

"Проте поточна ситуація непередбачувана, нестійка і може ускладнитися дуже швидко, без попередження," - заявила журналістам представник відомства.
На інтернет-сайті Форейн-офісу в розділі "Поради подорожнім" указується, що в багатьох районах країни спостерігається брак продовольства, палива і води. Крім того, існує небезпека виникнення непередбачуваних спалахів насильства та зіткнень, особливо в густонаселених і бідних передмістях.

„Ми наполегливо рекомендуємо утримуватися від будь-яких індивідуальних поїздок, особливе в рамках пішого туризму," - наголошується в порадах британського МЗС.

Стосунки Зімбабве з міжнародним співтовариством знову загострилися кілька тижнів тому у зв'язку з посиленням авторитарного режиму та переслідуванням політичних опонентів 83-річного диктатора Роберта Мугабе, які відбуваються на фоні страхітливої економічної ситуації в країні.

Зімбабве зараз є країною з економікою, яка найшвидше у світі падає, рівень безробіття складає 80%, а інфляція досягла рівня в 4500%. Декілька мільйонів жителів країни вже стали біженцями.

Кілька років тому Зімбабве була виключена зі Співдружності Націй за порушення прав людини, а цього року Единбурзький університет ухвалив негласно підтримане офіційним Лондоном рішення позбавити президента Мугабе почесного докторського ступеня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: