British Airways оштрафували на рекордну суму

Міністерство юстиції США оштрафувало британську авіакомпанію British Airways на 147,7 мільйони фунтів стерлінгів.

Міністерство юстиції США оштрафувало британську авіакомпанію British Airways (ВА) на 147,7 мільйони фунтів стерлінгів за порушення законів про конкуренцію, повідомляє телеканал "Sky News".

В середу вранці стало відомо, що антимонопольне управління Великобританії (Office of Fair Trading) оштрафувало ВА на рекордну суму в 121,5 мільйони фунтів стерлінгів.

British Airways
Компанію British Airways оштрафували двічі (Фото: 2747.com)
Таким чином, загальна сума штрафу, яку належить виплатити найбільшому британському авіаперевізнику, складає 269,2 мільйони фунтів стерлінгів.

Відповідне рішення контролюючі органи - Мінюст США і британське антимонопольне управління - прийняли після того, як найбільший британський авіаперевізник визнав факт змови з британською авіакомпанією Virgin Atlantic щодо збільшення паливних надбавок на дальніх перельотах.

Про підвищення цін на квитки ВА офіційно оголосила в червні 2005 року, пояснивши ці заходи зростанням цін на нафту на міжнародних ринках.

У період між серпнем 2004 року і січнем 2006 року ці надбавки приплюсовувалися до ціни авіаквитків. За цей період розмір додаткових виплат виріс з п'яти до 60 фунтів стерлінгів на кожен стандартний авіаквиток компаній BA і Virgin Atlantic.

Представники BA запевняють, що йдеться лише про некоректну поведінку деяких менеджерів авіакомпанії. Пасажири, за їх словами, можуть бути спокійні - вони не переплачували за квитки.

"Я хочу завірити наших пасажирів, що з них не брали більше встановленого. Паливні надбавки є законним способом відшкодування витрат", - підкреслив виконавчий директор компанії Віллі Волш.

"Проте, це жодним чином не виправдовує антиконкурентну поведінку дуже невеликої кількості співробітників British Airways", - відзначив Уолш.

Авіакомпанію Virgin Atlantic штрафувати не будуть, оскільки вона користується імунітетом, наданим їй після того, як вона повідомила антимонопольне відомство подробиці діяльності ВА.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: