British Petroleum упіймали на підробці фото ліквідації аварії в Мексиканській затоці

Відому нафтову компанію викрили у використанні Photoshop для фотографій ліквідації аварії в Мексиканській затоці. Вертоліт, який нібито ширяє над океаном, знімали з землі.

British Petroleum попалася на фотошопі_3
Gawker
BP упімали на використанні фотошопу
Нафтову компанію British Petroleum викрили у підробці фотографії, пов'язаної з ліквідацією витоку нафти в Мексиканській затоці. Факт підробки за допомогою програми Photoshop переконливо доведено в популярному американському блозі Gawker.

Компанія представила вид з кабіни вертольота на судна, що розташувалися навколо місця протікання нафти в Мексиканській затоці. Недосвідченому глядачеві здається, ніби вертоліт висить у повітрі над океаном. Але при більш уважному розгляді виявляється, що знімок був зроблений у кабіні вертольота, коли той стояв на палубі судна.

Наприклад, з лівого верхнього кута фотографії автори забули прибрати фрагмент башти авіадиспетчерів. Недбала робота з "Фотошопом" залишила білі плями навколо фігури пілота. Крім того, колір морської води підозріло світліший в місцях, безпосередньо прилеглих до його силуету.

Користувачі, які розбираються в пілотуванні вертольотів, прочитали на приладовій кабіні, що у вертольота відкриті двері та спущений трап, а його шасі закріплено стоянковим гальмом. На листку паперу, який тримає в руці пілот - список дій, які необхідно провести перед злетом. Навіщо б йому знадобився цей список, коли вертоліт вже в повітрі?

Представник BP Скотт Дін відправив газеті оригінал знімка. З'ясувалося, що вертоліт стояв на борту одного з судів, тому вид океану, загалом, відповідає дійсності. Але фотограф, що працює на BP за контрактом, замінив край вертолітної палуби на вигляд морської води, а також трохи "пограв" з кольорами. Ось, власне, і все, виправдовуються в компанії.

Хоча ці зміни виявилися незначними, вони викликали бурю обурення, особливо в період, коли BP, що влаштувала грандіозну екологічну катастрофу, намагається переконати суспільство в тому, що проводить чесну інформаційну політику.

Це не перший подібний прокол BP. Наприклад, коли компанія опублікувала зображення свого кризового центру в Х'юстоні, їй здалося недоречним демонструвати, що деякі монітори для спостереження за в свердловиною, що вибухнула,вимкнені, хоча насправді це звичайна справа і ніякого криміналу в цьому немає. Але все-таки при підготовці фотографії на ці пусті монітори наклали знімки, виконані підводними апаратами.

На фотографії, що зображає технічних працівників перед великим екраном порожнім, для цього екрану теж підібрали зображення. Випадок з цим екраном знову ж таки пояснив містер Дін: в оригіналі екран просто виглядає білим через невдалий світловий контраст з обстановкою кімнати, так що фотограф всього лише допоміг проявитися на фотографії зображенню, що у дійсності проектувалося на екран. Дін також пообіцяв видалити спірні фотографії з сайту компанії.

Нагадаємо, що через аварію в Мексиканській затоці голова BP Тоні Хейворд готується залишити свою посаду. Про відставку Хейфорда буде оголошено в найближчі 10 тижнів, повідомляють джерела.

Читайте також:

Голова British Petroleum піде у відставку за два місяці

BP припинила відкачування нафти в результаті пошкодження куполу

У ВР знали про поломку устаткування на нафтоплатформі за кілька тижнів до вибуху

Витік нафти в Мексиканській затоці недооцінили в 12 разів

ВідеоСвіт пропонує допомогу США в ліквідації витоку нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: