Брудні гроші і кібероперації: у Сенаті обговорили втручання РФ у вибори у США

РФ збирала інформацію як про демократів, так і про республіканців у ході виборчої кампанії 2016 року.

У Сенаті США відбулися слухання щодо втручання Росії в політичний процес в США.

Про це інформує Радіо Свобода.

Сенатор Шелдон Уайтхаус заявив, що Росія для втручання в політичний і виборчий процес в США використовувала фальшиві новини, які поширюються такими виданнями як РТ і Супутник, тролів і ботів. За його словами, Росія займалася кіберопераціями і крадіжкою е-мейлів, а потім використовувала їх для витоку, щоб вплинути на політичний процес в США на користь кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа.

Він нагадав про спроби вплинути на політичний процес випадки контактів колишнього помічника президента США з національної безпеки генерала Майкла Флінна з послом Росії Сергієм Кисляком, а також контакти нинішнього міністра юстиції Джеффа Сешнса, а в минулому сенатора, з послом РФ.

Уайтхаус повідомив, що Росія використовує тіньовий бізнес і брудні гроші для впливу на політичний процес в США.

Сенатор звернув увагу на те, що у своїй минулій бізнес-діяльності президент США Трамп підтримував контакти з партнерами в Росії. І мав у своєму оточенні людей, тісно пов'язаних з Росією, підкреслив він.

Колишній глава Національної розвідки США в адміністрації президента Обами, Джеймс Клеппер, заявив, що досягнення, яких Росія домоглася із втручання у виборчий процес в США в 2016 році, приведуть до нових втручань у виборчі процеси в інших країнах. Він додав, що Вікілікс є недержавною розвідувальною службою, яка використовується російською розвідкою.

Колишня в.о. міністра юстиції Саллі Йейтс, звільнена Трампом за відмову виконати заборону на в'їзд в США громадян з мусульманських держав, висловила таку ж думку. Йейтс заявила, що предметом стурбованості американських спецслужб було те, що генерал Майкл Флінн, як високопоставлена особа адміністрації США, може бути підданий спробі шантажу або скомпрометований російською владою через його зв'язки в Москві, про що вона попереджала представників перехідної команди Трампа.

За словами Клеппера, Росія збирала інформацію як про демократів, так і про республіканців у ході виборчої кампанії 2016 року, але використовувала її тільки проти кандидата демократів - Гілларі Клінтон.

І Йейтс, і Клеппер висловили переконання, що російська влада втручалася у виборчу кампанію в США, але відмовилися визнати ступінь цього впливу на виборців і на результат виборів.

 

Сенатори домовилися продовжити слухання в закритому режимі, щоб з'ясувати питання, які не можна обговорювати публічно.

Як відомо, західна преса неодноразово звинувачувала Трампа та його оточення у зв'язках з Росією. Нещодавно російський державний банк "Внешнеэкономбанк", який перебуває під санкціями Заходу, підтвердив, що керівництво установи зустрічалося з зятем президента США Дональда Трампа під час передвиборної кампанії 2016 року. 36-річний Джаред Кушнер, який є чоловіком Іванки Трамп і радником президента США, може незабаром очолити новий підрозділ в Білому домі: його функцією буде спостереження за роботою федеральної бюрократичної системи і виконанням ключових передвиборних обіцянок Трампа, серед яких, зокрема, реформування системи догляду за ветеранами та боротьба з опіоїдною наркоманією.

ВідеоГолова ФБР заявив про продовження втручання Росії в політику США

Залиште свій коментар