Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Брутальна провокація проти РФ". У Росії відреагували на звіт ОЗХЗ про отруєння Скрипаля

У Росії наполягають на своїй версії, що дочку Скрипаля утримують силоміць.

У Росії виникли запитання до доповіді Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) у справі про отруєння в англійському місті Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Про це повідомила в четвер, 12 квітня, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає РИА Новости.

"Будь-якому фахівцю зрозуміло, що остаточні висновки можна зробити, лише маючи перед очима матеріали хімічного та спектрального аналізу згаданих проб. Росія, я ще раз повторюю, готова і відкрита до проведення спільної роботи", – сказала Захарова.

ВідеоЛише у Росії були і мотив, і засоби - отруєння Скрипалів розслідувано

Організація із заборони хімічної зброї підтвердила версію британських слідчих, щодо типу нервовопаралітичного токсину, виявленого у Солсбері. Слова "Новачок" і згадки про Росію в оприлюдненому документі немає. Втім назва і склад отрути викладені у засекреченій версії доповіді. Вона доступна всім державам-учасницям організації із заборони хімзброї. Вердикт міжнародних експертів вже привітав глава британського МЗС Борис Джонсон. За його словами, тепер не залишається сумнівів, хто несе відповідальність за токсичний напад. Мовляв, лише у Росії були і мотив, і засоби.

Лише у Росії були і мотив, і засоби - отруєння Скрипалів розслідувано

За словами Захарової, Росія не буде довіряти будь-яким висновкам щодо "справи Скрипаля", поки російським експертам не забезпечать доступ до матеріалів експертизи ОЗХЗ".

"Немає жодних підстав вважати, що все це не є продовженням грубої провокації проти Російської Федерації з боку спецслужб Великої Британії", – зазначила вона.

Також російська сторона закликала Велику Британію надати інформацію про те, що Скрипалі не беруть участі у постановці, висловивши побоювання, що дочка Скрипаля Юлія перебуває у насильницькій ізоляції.

"У нас є всі підстави вважати, що може йтися або про навмисне утримання, насильницьке, російських громадян, або про можливу їхню участь у насильницькому, за фактом примусу, в якомусь інсценуванні", – сказала Захарова на брифінгу.

Вона також заявила, що Росія намагається "впевнитися в тому, що російським громадянам нічого не загрожує, ...зробити так, щоб весь світ зрозумів, що ці люди не перебувають у заручниках, не беруть участі в якійсь страшній маніпуляції або грі, що ці люди живі, щоб вони могли сказати щось від себе, щоб у цій історії з'явилося хоч щось, що можна було використати як правдиву інформацію".

ВідеоПропагандисти із Росії відзначилися черговою брехнею у матеріалі про отруєння Скрипаля

Репортер одного з телеканалів начебто прокрався до лондонської лікарні, в якій перебуває Сергій Скрипаль, щоб узяти в нього ексклюзивне інтерв'ю. Автор стоїть біля дверей до відділення та розповідає, що вхід всередину заборонений. Про це, за словами репортера, йдеться на папірці, який висить на дверях. "Не заходьте, тримайтесь подалі", - схвильовано перекладає він напис. Але потім камера наїжджає на папірець, на якому насправді написано: "Обережно. Слизька підлога".

Пропагандисти із Росії відзначилися черговою брехнею у матеріалі про отруєння Скрипаля

Нагадаємо, 5 березня стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив у лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався в поліцію із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер у 2006 році в результаті отруєння полонієм.

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про вислання з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова до країни через отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. У відповідь РФ оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

26 березня слідом за Британією низка країн заявила про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції