Брюссель забере у шенгенських країн повноваження вводити контроль на кордонах

Євросоюз хоче контролювати кордони країн, які він об'єднує.

Рішення про тимчасове запровадження паспортного контролю на внутрішніх кордонах Шенгенського простору повинні прийматися в Брюсселі. З такою ініціативою в п'ятницю, 16 вересня, виступила Європейська комісія, повідомляє DW. В даний час держави, що входять до Шенгенського простору, можуть на власний розсуд відновлювати контроль на своїх кордонах при особливих обставинах.

Мова йде насамперед про терористичну загрозу, а також про великих заходах - зустрічах високопоставлених політиків, міжнародних форумах і спортивних чемпіонатах. Тепер до цього списку з ініціативи Єврокомісії будуть включені випадки несподіваного масового напливу іммігрантів - коли будь-яка країна опиниться не в змозі впоратися з контролем кордону.

Висунута ініціатива вже натрапила на опір низки країн, у тому числі Німеччини, Іспанії та Франції. Уряди цих країн не згодні з пропозицією про те, що надалі для введення тимчасового прикордонного контролю необхідно запитувати згоду Брюсселя. У нинішньому вигляді ініціатива, яку належить затвердити в Раді ЄС та Європарламенті, не має жодних шансів, вважають дипломати. Для вступу в силу рішення повинні затвердити всі держави Шенгенського простору, проте виникли вже зараз суперечки роблять це малоймовірним.

"Інтерфакс" з посиланням на джерела в Єврокомісії звертає увагу на те, що для громадян третіх країн з діючою шенгенською візою нововведення в разі їх вступу в силу не будуть мати істотного значення. Вони зможуть вільно переміщатися через внутрішні кордони Шенгенського простору навіть у тому випадку, якщо вони будуть тимчасово закриті.

Шенгенська угода діє з 1985 року. Вона передбачає вільне переміщення людей і товарів через більшість країн ЄС. Безпаспортний режим розглядається як один з наріжних каменів в європейській інтеграції.

Читайте також:

Складено рейтинг найбільш "дружніх" до українців країн Шенгену

ЄС хоче відновити паспортний контроль в Шенгенській зоні

Польща спростила для українців процедуру отримання візи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: