Брюссель і Тріполі стають ближчі

Єврокомісар Беніта Феррера-Вальднер повідомила, що Євросоюз і Лівія уклали угоду, що зміцнює двосторонні зв'язки між Брюсселем і Тріполі.

Беніта Ферреро-Вальднер і Сесілія Саркозі
Беніта Ферреро-Вальднер (л) і Сесілія Саркозі (п)
Євросоюз і Лівія уклали угоду, що зміцнює двосторонні зв'язки між Брюсселем і Тріполі, повідомила у вівторок журналістам у Брюсселі єврокомісар з зовнішніх зв'язків і європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер.

Новий двосторінковий документ був вироблений в результаті тривалих переговорів Ферреро-Вальднер і дружини президента Франції Сесілії Саркозі з Тріполі про звільнення п'яти болгарських медсестер і палестинського лікаря, яких обвинувачували в зараженні більше 400 лівійських дітей ВІЛ-інфекцією.

„Ідеться про поліпшення доступу, наприклад, до продуктів Лівії, навіть про питання археології і реставрації, про спостереження за кордонами," - розповіла журналістам у Брюсселі Ферреро-Вальднер.

Як відзначають джерела в дипломатичних колах Брюсселя, договір передбачає також співпрацю між Лівією і ЄС у галузі студентських обмінів, полегшення візового режиму, а також надання допомоги в боротьбі з нелегальними мігрантами.

„Зараз ми можемо думати про нову еру стосунків (між ЄС і Лівією – Прим.ред.)," - сказала єврокомісар.

За її словами, планується, що в жовтні цього року країни ЄС проведуть повномасштабні переговори з Лівією про підписання договору про тісну співпрацю.

Ферреро-Вальднер відзначила також, що Євросоюз зі свого боку обіцяв зробити фінансові вливання в розмірі 333 мільйони євро до міжнародного фонду допомоги лівійським дітям.

„Цей фонд відкритий для всіх, і гроші поступатимуть як з боку Лівії, так і зі всього світу," - сказала єврокомісар, додавши, що всі вкладення до фонду будуть зроблені "на добровільній основі".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: